MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Sandomierz z samorządami z Podkarpacia w grupie energetycznej

/GOP/
Sandomierz przystąpi do grupy energetycznej.
Sandomierz przystąpi do grupy energetycznej.
Sandomierz przystąpi do grupy energetycznej zawiązanej z inicjatywy władz Tarnobrzega. Dzięki temu miasto będzie mniej płacić za energię elektryczną.

Do grupy, oprócz Sandomierza, należą: Nowa Dęba, Gorzyce, Grębów, Baranów Sandomierski, a także Starostwo Tarnobrzeskie i miasto Tarnobrzeg.

Przeczytaj też:Na świętokrzyskim rynku pracy przybyło etatów, ale mniej niż średnio w kraju.

– Kiedy stworzymy grupę energetyczną, będziemy atrakcyjniejszym klientem dla dostawcy energii. Poza tym, w grupie łatwiej będzie nam negocjować stawkę za dostarczanie energii. Wszystko to przełoży się na oszczędności w miejskiej kasie – podkreślił prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz.

 

Sandomierz nie miał wątpliwości, czy przystąpić do grupy. Jak informuje zastępca burmistrza Marek Bronkowski, dzięki porozumieniu miasto może płacić za energię elektryczną o 10 - 15 procent mniej. Obniżą się koszty oświetlenia ulicznego, a także dostawy energii do wszystkich miejskich placówek, między innymi szkół, przedszkoli, magistratu, hali sportowej, pływalni, biblioteki. Oszczędności na pewno będą spore.

Przeczytaj też: Przedsiębiorców prześwietla "skarbówka".

- Zaproponowałem, aby do grupy, oprócz samych jednostek samorządu terytorialnego, mogły dołączyć również spółki miejskie. W naszym przypadku byłoby to Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej oraz Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej – dodaje wiceburmistrz Bronkowski.

 

Pierwszy krok zmierzający do obniżenia kosztów zakupu energii elektrycznej Sandomierz już zrobił, od tego roku miejskie placówki rozliczają się razem (do tej pory każda robiła to oddzielnie). Dzięki zmianie zasad, a w konsekwencji wynegocjowanemu upustowi, Sandomierz zapłaci w tym roku o ponad 200 tysięcy złotych mniej.

 

Podczas spotkania w sprawie utworzenia grupy energetycznej przedstawiciele poszczególnych samorządów wytypowali Tarnobrzeg, jako gminę prowadzącą, która ma doprowadzić do podpisania porozumienia. Później wyłoniony zostanie podmiot, który zajmie się procedurą przetargową na dostawę energii elektrycznej.

Przeczytaj też: Zmiany w kształceniu zawodowym wywołują opór rzemieślników i przedsiębiorców.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia