Seniorze! Naucz się rozumieć cyfrowy świat! Pobierz darmowy PORADNIK i wejdź do świata nowych technologii

Akcja specjalna Festiwal Cyfryzacji
Materiały prasowe
Chcesz korzystać z internetu, ale nie wiesz, od czego zacząć? Zastanawiasz się, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w sieci? A może chcesz lepiej rozumieć obsługę smartfona czy komputera? Z myślą o Tobie i wielu innych osobach w podobnej sytuacji powstał darmowy poradnik „Nowoczesny senior – przewodnik po cyfrowym świecie” opracowany przez Fundację Digital Poland!

W ostatnich miesiącach umiejętność korzystania z nowych technologii stała się wręcz niezbędna. Konsultacje lekarskie online lub teleporady, e-recepty czy internetowe wizyty w urzędach zmieniły codzienność każdego z nas. Tymczasem, jak wskazują badania, jedynie co trzeci Polak po 60. roku życia umie poruszać się w sieci.

Aby to zmienić, Fundacja Digital Poland stworzyła zbiór porad i przydatnych informacji o tym, jak zaprzyjaźnić się z technologią i w prosty sposób zacząć z niej korzystać! W ramach Festiwalu Cyfryzacji poradnik „Nowoczesny senior – przewodnik po cyfrowym świecie” możesz pobrać całkowicie ZA DARMO!

Daj poprowadzić się
po cyfrowym świecie

Czego dowiesz się z tego poradnika? Przede wszystkim – jak zacząć! Oprócz wyjaśnienia podstawowych pojęć, omówienia sposobów działania urządzeń takich, jak smartfon, tablet, czy komputer autorzy uczą czytelnika stawiać pierwsze kroki w sieci. Dowiesz się, jak w prosty sposób:

  • założyć konto e-mail i używać poczty internetowej,
  • pobierać przydatne aplikacje i programy,
  • zadbać o swoje bezpieczeństwo w sieci,
  • korzystać ze stron internetowych w celach informacyjnych i rozrywkowych,
  • a nawet, jak zrobić zakupy czy opłacić rachunki online!

Te i wiele innych tematów nie będą miały przed Tobą tajemnic!

Fundacja Digital Poland chce przede wszystkim pomóc seniorom dostrzec możliwości, jakie daje internet i korzystanie z nowych urządzeń. Dzięki przejrzystym grafikom i dokładnym, jasno sformułowanym opisom osoby starsze będą mogły zrozumieć funkcjonowanie cyfrowego świata i stać się jego częścią. Swobodne poruszanie się w sieci pomoże im pozostać w kontakcie z najbliższymi oraz załatwić wszelkie niezbędne formalności bez wychodzenia z domu i narażania swojego zdrowia. To także doskonałe źródło rozrywki i informacji, dzięki któremu seniorzy mogą rozwijać swoje pasje, poszerzać wiedzę oraz być na bieżąco z otaczającym światem.

Autorzy poradnika pokazują również, w jaki sposób zdobyte informacje weryfikować. Obalają wiele mitów, związanych z wpływem technologii, sieci komórkowych i promieniowania elektromagnetycznego na zdrowie. Dowiesz się, czym jest sieć 5G oraz jak działa router WiFi, a także – jak bezpiecznie i prawidłowo korzystać z urządzeń technologicznych. Pobierz poradnik i bądź przygotowany na te zmiany!

Weź udział
w Festiwalu Cyfryzacji

Przewodnik po cyfrowym świecie będzie miał swoją premierę 5 października podczas 2. edycji Festiwalu Cyfryzacji. To największe wydarzenie edukacyjno – technologiczne w Polsce startuje już 1 października i potrwa 10 dni! W programie wiele ciekawych spotkań, prezentacji i pokazów, których celem jest popularyzacja wiedzy na temat nowych technologii. Organizatorzy przygotowali również szereg atrakcyjnych rabatów na produkty cyfrowe. Uczestnikiem festiwalu może zostać każdy – niezależnie od wieku czy stopnia znajomości cyfrowego świata.

- To nie są tylko suche spotkania na uczelni, to spotkania z mądrymi i ciekawymi ludźmi. Pokazy nowych technologii, tych, z których już korzystamy albo tych, z których będziemy w przyszłości korzystać. Z każdym wykładowcą można porozmawiać i dopytać. Można dotknąć lub przytulić robota oraz zobaczyć, jak wygląda dron – mówi Nell Przybylska, PR & Communications Manager w Fundacji Digital Poland.

50% rabatu na e-wydanie
Echa Dnia

Aby ułatwić stawianie pierwszych kroków w cyfrowym świecie, organizatorzy Festiwalu przygotowali także szereg atrakcyjnych rabatów (sięgających nawet 50 %) na wiele cyfrowych produktów.

Do udziału w Festiwalu zaproszone zostało również Echo Dnia. Dlatego od 1 do 10 października możecie zamówić kwartalną prenumeratę cyfrowego wydania naszej gazety z 50% rabatem.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia