MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Skrzydła 2011. Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach

Skrzydła 2011. Wojewódzki Szpital Zespolony w KielcachSkrzydła 2011 za inwestycje: Oddział Kardiochirurgii, Oddział Neurochirurgii, Oddział Nefrologii z ośrodkiem dializ, parking i lądowisko.
Skrzydła 2011. Wojewódzki Szpital Zespolony w KielcachSkrzydła 2011 za inwestycje: Oddział Kardiochirurgii, Oddział Neurochirurgii, Oddział Nefrologii z ośrodkiem dializ, parking i lądowisko. archiwum
Wojewódzki Szpital Zespolony na kieleckim to jedna z najstarszych i największych placówek medycznych w naszym województwie. Kapituła za spektakularne osiągnięcia na rynku medycznym przyznała mu w tym roku nagrodę Skrzydła 2011.

Przez wiele lat swojego istnienia różne były koleje losu tej placówki, ale przez ostatnich kilka lat rozwija się bardzo dynamicznie. Stosowane są tu coraz nowocześniejsze techniki leczenia, wyraźnie rośnie także poziom wykształcenia pracujących tu lekarzy. Cała nasza kadra nieustannie podnosi kwalifikacje. Dotyczy to nie tylko lekarzy, ale także pielęgniarek, z których wiele ma tytuł magistra pielęgniarstwa. Dyrektor szpitala Jan Gierada skutecznie buduje rangę tej placówki i to nie tylko w skali województwa, ale też w skali kraju. To podnoszenie kwalifikacji widać chociażby po licznie prac naukowych, publikowanych w renomowanych czasopismach medycznych, których autorami są właśnie pracownicy nagrodzonego przez naszą Kapitułę szpitala na Czarnowie. Zespół pracujących tu specjalistów, to wybitni fachowcy, którzy mogą się pochwalić osiągnięciami na skalę ogólnopolską, a czasem nawet międzynarodową. Dzięki wykonywanym tu operacjom, kielecki szpital jest notowany wysoko w wielu prestiżowych rankingach.

O poziomie leczenia najlepiej świadczą dobrze zdiagnozowani i wyleczeni pacjenci. A tych liczy się co roku dziesiątkach tysięcy, zaś zespół zatrudnionych w szpitalu lekarzy stosuje coraz lepsze, niekiedy bardo nowatorskie metody leczenia. Lekarze specjaliści uczestniczą bowiem w całym szeregu szkoleń i naukowych konferencji. Aktywnie współpracują także w z renomowanymi ośrodkami naukowymi w kraju i zagranicą. Ale nawet najlepszy lekarz nie zawsze będzie w stanie zastosować najskuteczniejszą terapię, jeśli nie otrzyma najnowocześniejszego sprzętu. Dlatego gospodarz obiektu, dyrektor Jan Gierada stawia na inwestycje. Praktycznie każdego roku kupuje nowoczesne wyposażenie. Stąd przybywa profesjonalnych pracowni diagnostycznych wiele niezbędnej aparatury na najwyższym światowym poziomie.

I rzeczywiście. Oddział Okulistyki może się pochwalić jednym z najnowocześniejszych w Polsce aparatów do fakoemulsyfikacji zaćmy, bardzo nowocześnie wyposażony jest cały Oddział Noworodków i Wcześniaków, który rocznie przyjmuje około 1000 noworodków. Równie nowoczesnym i bardzo bogatym wyposażeniem cieszy się już Oddział Rehabilitacji, które oferuje pacjentom między innymi leczenie ultradźwiękami, niskimi i wysokimi temperaturami, elektroterapię i hydroterapię. Tak samo nowocześnie wyposażony jest Oddział Ginekologiczno-Położniczy, co pozwoliło na wprowadzenie nowatorskich metod operacyjnych dotyczących leczenia zaburzenia statyki narządu rodnego z wykorzystaniem syntetycznych materiałów wszczepialnych. W dążeniu do perfekcji i coraz skuteczniejszego leczenia naszych pacjentów nie zapomina się tu o ich wygodzie. I rzeczywiście komfort pobytu stale się poprawia. Dążenie do perfekcji przekłada się na coraz więcej nagród, uprawnień i certyfikatów. Mało kto wie, że na przykład Oddział Dermatologiczny spełnia kryteria ISO.

- Nasz znakomity personel nie boi się żadnych wyzwań, ale też pamięta o profilaktyce i różnego typu akcjach społecznych. Choćby tej przeprowadzanej przez Świętokrzyskie Centrum Kardiologii, którego lekarze biorą systematycznie udział w „białych niedzielach” oraz akcjach promujących zdrowy tryb życia podczas Światowych Dni Serca - mówi dyrektor Gierada.

Jan Gierada, dyrektor: - Realizując swoje zadania w znaczny sposób poprawiliśmy jakość świadczeń medycznych, ich dostępność i powszechność. Było to możliwe dzięki własnej aktywności i wsparciu Świętokrzyskiego Urzędu marszałkowskiego. Nasz szpital to obecnie nowoczesna placówka ze znakomicie wyszkoloną i stale podnoszącą swoje kwalifikacje kadrą. Nie boimy się żadnych wyzwań, a ciągłe inwestycje w sprzęt i komfort obsługi czynią naszą placówkę bardzo przyjazną.

Produkt
Kapituła nagrody Skrzydła 2011 przyznała statuetkę za inwestycje: Oddział Kardiochirurgii, Oddział Neurochirurgii, Oddział Nefrologii z ośrodkiem dializ, parking i lądowisko

Oddział Kardiochirurgiczny działa od 2008 roku. W 2010 roku kardiochirurgia przeprowadziła się do nowego budynku, w którym są dwie sale operacyjne, 14 łóżek intensywnej terapii oraz 15 kardiochirurgicznych. Ma światowej klasy, nowoczesne stoły operacyjne, aparaty do krążenia pozaustrojowego, do znieczulenia, respiratory stacjonarne i transportowe, kardiomonitory czy bronchofiberoskopy.

Oddział Neurochirurgii uruchomiony został w 1968 roku, wraz z otwarciem szpitala. Jest jedynym tego typu w województwie. Na nowo wybudowanym oddziale leczy się schorzenia naczyniowe mózgu, nowotwory ośrodkowego układu nerwowego i kręgosłupa, patologie zwyrodnieniowe kręgosłupa, choroby nerwów obwodowych. Oddział ma nowoczesny sprzęt i aparaturę.

Lądowisko szpitalne przystosowane jest do obsługi lotów nocnych. Ma nowoczesną nawierzchnię i jest bardzo dobrze oznakowane. Kosztowało to 1 milion złotych. Będą z niego korzystały Wojewódzki Szpital Zespolony, Świętokrzyskie Centrum Kardiologii oraz Szpital Dziecięcy, a służyć ma śmigłowcom użytkowanym przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.Jako jedyne w województwie ma certyfikat rejestracyjny Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Nowy parking zbudowany jest z betonowych płyt. Posiada windę i 285 miejsc dla aut. Polepszył on komunikację na terenie szpitala i poprawił sytuację odwiedzających oraz pracowników szpitala. Znacznie ograniczył hałas na terenie szpitala.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia