Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Spółki Michała Sołowowa biją rekordy sprzedaży. Jego majątek rośnie czasem o kilkadziesiąt milionów złotych dziennie!

Jarosław PANEK, [email protected]
Płytki Cersanitu sprzedają się znów jak ciepłe bułki. Czerwiec był najlepszym miesiącem w historii firmy! Fot.Cersanit
Płytki Cersanitu sprzedają się znów jak ciepłe bułki. Czerwiec był najlepszym miesiącem w historii firmy! Fot.Cersanit
Najpierw Barlinek, a potem Cersanit. Kolejne firmy należące do Michała Sołowowa notują za czerwiec rekordową sprzedaż. Świat kupuje na potęgę podłogi Barlinka i płytki Cersanitu.

Dopiero co informowaliśmy, że sprzedaż podłóg i peletu z Barlinka w czerwcu była najwyższa w historii firmy i pobiła znacząco wynik z czerwca roku ubiegłego. Teraz o równie znakomitych wynikach poinformował Cersanit.

W czerwcu tego roku spółka ta osiągnęła miesięczny przychód ze sprzedaży w wysokości 131,7 mln złotych, co oznacza istotny wzrost w stosunku do 123,7 mln złotych przychodów uzyskanych w czerwcu roku ubiegłego.

Sprzedaż w segmencie płytek ceramicznych wyniosła 4,68 mln metrów kwadratowych, czyli o 16 procent więcej niż w analogicznym miesiącu roku poprzedniego i była rekordowa w historii Cersanitu. Ceramika sanitarna sprzedana została w ilości 326 tysięcy sztuk, co oznacza wzrost o 7 procent w stosunku do czerwca 2008 roku.

- W okresie trudnej sytuacji rynkowej i przy silnej presji cenowej wywołanej kryzysem gospodarczym Cersanit dostosował się szybko do nowych warunków rynkowych. Konsekwentnie realizujemy swoją strategię. Z jednej strony zwiększamy udziały rynkowe, a z drugiej strony walczymy o zachowanie niskich kosztów produkcji przy możliwie maksymalnym wykorzystaniu mocy produkcyjnych – komentuje te wyniki Grzegorz Saniawa, członek zarządu Cersanitu S.A.

 - Na wszystkich europejskich rynkach obserwowane w ciągu ostatnich 12 miesięcy istotne i gwałtowne zmiany zarówno w popycie jak i w strukturze asortymentowej wydają się stabilizować. Dalej obserwujemy silną presje cenową ze strony naszych klientów, co nie przekłada się proporcjonalnie na ceny dla klienta ostatecznego. Zmieniła się przy tym struktura asortymentowa popytu. Wzrosła sprzedaż w segmencie entry (niska półka), co powoduje obniżenie średnich cen sprzedaży. Sytuacja konkurencyjna również się stabilizuje. Zelżała presja podażowa ze strony producentów hiszpańskich i włoskich - proces sprzedaży magazynów „za wszelką cenę" dobiega końca – twierdzi Grzegorz Saniawa.

W ciągiu ostatnich sześciu miesięcy kurs Cersanitu wzrósł z niecałych 9 złotych do 12,70 zł.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia