Świętokrzyscy transportowcy zostali docenieni

Mirosław Rolak [email protected]
Prezes PKS Ostrowiec, Stanisław Wodyński podczas wystąpienia na konferencji zorganizowanej z okazji „65-lecia drogowego transportu publicznego w Polsce”.
Prezes PKS Ostrowiec, Stanisław Wodyński podczas wystąpienia na konferencji zorganizowanej z okazji „65-lecia drogowego transportu publicznego w Polsce”.
Udostępnij:
Z okazji „65-lecia drogowego transportu publicznego w Polsce” w Warszawie odbyła się konferencja naukowo–techniczna, na której bardzo „widoczny” był nasz region. Wojewody Bożentyna Pałka-Koruba otrzymała statuetkę świętego Krzysztofa Patrona Kierowców, a jednym z prelegentów konferencji był prezes PKS Ostrowiec, Stanisław Wodyński.

Konferencje zorganizowały Polska Izba Gospodarcza Transportu Samochodowego i Spedycji oraz Ogólnopolski Związek Pracodawców Transportu Samochodowego. Uczestniczyło w niej kilkuset przedstawicieli branży transportowej, w tym przedsiębiorstw PKS z całego kraju. Władze państwowe i samorządowe oraz środowiska pracodawców reprezentowali między innymi wiceminister infrastruktury Tadeusz Jarmuziewicz, wojewoda świętokrzyski Bożentyna Pałka-Koruba, główny inspektor transportu drogowego Tomasz Połeć oraz Mirosław Maksymiuk, zastępca GITD, a także Jan Maćkowiak, wicemarszałek oraz świętokrzyski ITD Józef Bryk.

 

Bezpieczeństwo i dobre praktyki

Podczas konferencji wiele miejsca poświęcono historii, ale przede wszystkim dyskutowano o bezpieczeństwie i przyszłości. Z dużym zainteresowaniem uczestników spotkało się wystąpienie prezesa ostrowieckiego PKS Stanisława Wodyńskiego, który przedstawił problematykę bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz wnioski i przykłady dobrych praktyk z perspektywy 65 lat transportowych doświadczeń Przedsiębiorstw Komunikacji Samochodowej na przykładzie PKS w Ostrowcu.

 

Wręczone zostały wysokie odznaczenia państwowe, odznaki resortowe i nagrody branżowe PIGTSiS. Wśród szczególnie wyróżnionych osób znaleźli się również pracownicy ostrowieckiego PKS: Złoty Krzyż Zasługi otrzymał Jerzy Matuszczaka, wieloletni kierownik zaopatrzenia i sprzedaży Auto-TIR-Market, Złoty Medal za długoletnią służbę otrzymała Maria Adamczyk, pełnomocnik ds. Restrukturyzacji - główna księgowa PKS, a kierownik Przewozów PKS, Norbert Bogoń otrzymał medal Zasłużony dla Transportu RP.

 

Święty Krzysztof dla kierowców

 

Szczególną rangę miała nagroda branżowa PIGTSiS, statuetka Świętego Krzysztofa Patrona Kierowców, Transportowców i Podróżujących, kierowana jest do osób i instytucji szczególnie zasłużonych dla sprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Wśród pierwszych w Polsce laureatów Nagrody znalazła się wojewoda świętokrzyski, Bożentyna Pałka-Koruba, która otrzymała statuetkę świętego Krzysztofa za „... skuteczność i szczególne osobiste zaangażowanie w inicjowaniu i wspieraniu akcji społecznych oraz dążenie do zintegrowania działań wielu organizacji i instytucji na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego”.

 

- Jako prezes Świętokrzyskiego Oddziału PIGTSiS jestem zbudowany, że branża transportowa dostrzegła realizowane w naszym województwie w obszarze bezpieczeństwa ruchu drogowego zintegrowane działania wielu organizacji i instytucji czego dowodem jest nagroda Świętego Krzysztofa za szczególne osobiste zaangażowanie dla pani wojewody Bożentyny Pałki-Koruby – powiedział Stanisław Wodyński.

 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polacy posiadają coraz droższe smartfony

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Echo Dnia
Dodaj ogłoszenie