Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Świętokrzyscy transportowcy zostali docenieni

Mirosław Rolak [email protected]
Prezes PKS Ostrowiec, Stanisław Wodyński podczas wystąpienia na konferencji zorganizowanej z okazji „65-lecia drogowego transportu publicznego w Polsce”.
Prezes PKS Ostrowiec, Stanisław Wodyński podczas wystąpienia na konferencji zorganizowanej z okazji „65-lecia drogowego transportu publicznego w Polsce”.
Z okazji „65-lecia drogowego transportu publicznego w Polsce” w Warszawie odbyła się konferencja naukowo–techniczna, na której bardzo „widoczny” był nasz region. Wojewody Bożentyna Pałka-Koruba otrzymała statuetkę świętego Krzysztofa Patrona Kierowców, a jednym z prelegentów konferencji był prezes PKS Ostrowiec, Stanisław Wodyński.

Konferencje zorganizowały Polska Izba Gospodarcza Transportu Samochodowego i Spedycji oraz Ogólnopolski Związek Pracodawców Transportu Samochodowego. Uczestniczyło w niej kilkuset przedstawicieli branży transportowej, w tym przedsiębiorstw PKS z całego kraju. Władze państwowe i samorządowe oraz środowiska pracodawców reprezentowali między innymi wiceminister infrastruktury Tadeusz Jarmuziewicz, wojewoda świętokrzyski Bożentyna Pałka-Koruba, główny inspektor transportu drogowego Tomasz Połeć oraz Mirosław Maksymiuk, zastępca GITD, a także Jan Maćkowiak, wicemarszałek oraz świętokrzyski ITD Józef Bryk.

 

Bezpieczeństwo i dobre praktyki

Podczas konferencji wiele miejsca poświęcono historii, ale przede wszystkim dyskutowano o bezpieczeństwie i przyszłości. Z dużym zainteresowaniem uczestników spotkało się wystąpienie prezesa ostrowieckiego PKS Stanisława Wodyńskiego, który przedstawił problematykę bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz wnioski i przykłady dobrych praktyk z perspektywy 65 lat transportowych doświadczeń Przedsiębiorstw Komunikacji Samochodowej na przykładzie PKS w Ostrowcu.

 

Wręczone zostały wysokie odznaczenia państwowe, odznaki resortowe i nagrody branżowe PIGTSiS. Wśród szczególnie wyróżnionych osób znaleźli się również pracownicy ostrowieckiego PKS: Złoty Krzyż Zasługi otrzymał Jerzy Matuszczaka, wieloletni kierownik zaopatrzenia i sprzedaży Auto-TIR-Market, Złoty Medal za długoletnią służbę otrzymała Maria Adamczyk, pełnomocnik ds. Restrukturyzacji - główna księgowa PKS, a kierownik Przewozów PKS, Norbert Bogoń otrzymał medal Zasłużony dla Transportu RP.

 

Święty Krzysztof dla kierowców

 

Szczególną rangę miała nagroda branżowa PIGTSiS, statuetka Świętego Krzysztofa Patrona Kierowców, Transportowców i Podróżujących, kierowana jest do osób i instytucji szczególnie zasłużonych dla sprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Wśród pierwszych w Polsce laureatów Nagrody znalazła się wojewoda świętokrzyski, Bożentyna Pałka-Koruba, która otrzymała statuetkę świętego Krzysztofa za „... skuteczność i szczególne osobiste zaangażowanie w inicjowaniu i wspieraniu akcji społecznych oraz dążenie do zintegrowania działań wielu organizacji i instytucji na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego”.

 

- Jako prezes Świętokrzyskiego Oddziału PIGTSiS jestem zbudowany, że branża transportowa dostrzegła realizowane w naszym województwie w obszarze bezpieczeństwa ruchu drogowego zintegrowane działania wielu organizacji i instytucji czego dowodem jest nagroda Świętego Krzysztofa za szczególne osobiste zaangażowanie dla pani wojewody Bożentyny Pałki-Koruby – powiedział Stanisław Wodyński.

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z cenami mieszkań w Polsce?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia