1. liga piłkarzy ręcznych. Po emocjonującym meczu AZS UJK Kielce pokonał w akademickich derbach AZS AGH Kraków

Archiwum
W meczu 1. ligi piłkarzy ręcznych. AZS UJK Kielce wygrał z AZS AGH Kraków.

AZS UJK Kielce - AZS AGH Kraków 24:22 (13:12)
AZS UJK: Czerwiński, Pyrka - Bernacki 2, M. Bysiak 2 (1), Bulski 4, Boszczyk 3 (1), Siedlarz 2, Sornat, Pawłowski, Zdziech 6 (5), Gasin 5.

Po grze nie stojącej na dobrym poziomie, AZS UJK Kielce wygrało akademickie derby z beniaminkiem i zdobyło pierwsze punkty w rozgrywkach. Musiało się jednak na nie bardzo napracować, w czym nie pomagały błędy, w które obfitowała gra kielczan.

Zaczęło się jednak nieźle, bo w 9. minucie drużyna trenera Tomasza Błaszkiewicza wygrywała 5:1, a w 13 - 8:3. Potem jednak gra AZS UJK się trochę zacięła i już do końca nasi szczypiorniści grali falami: kilka dobrych akcji w obronie i ataku, potem kilka błędów. Stąd też i wynik falował - w 18 minucie było 8:6, w 23 - remis 10:10. Gospodarze znów odskoczyli tuż po przerwie, w 35 minucie tablica wskazywała rezultat 16:12. Ale za chwilę krakowianie zbliżyli się na różnicę jednego gola (16:15). I tak już ten mecz wyglądał do końca. W 59 minucie AZS UJK prowadził 23:22, ale gol Jakuba Bulskiego przesądził o wygranej naszej drużyny.

W meczu doszło do pojedynku braci bliźniaków - Piotr Gasin zdobył dla gospodarzy 5 bramek, a Michał Gasin na gości 2.