1. liga piłkarzy ręcznych. SMS ZPRP Kielce pokonała beniaminka. Zadecydowało 7 minut

Archiwum
W meczu 1. ligi piłkarzy ręcznych, SMS ZPRP Kielce wygrała z Grunwaldem Ruda Śląska.

SMS ZPRP Kielce - Grunwald Ruda Śl. 36:30 (17:17)
SMS ZPRP: Poźniak, Jastrzębski - Będzikowski 8, Makuła, Wiaderny 3 (2), Wiatrzyk 1, Świt 4, Rożnowski 4, Kacprzyński 3, Wawrzyniak 5 (3), Majchrzak 2, Jarosz 4, Stempin, Kotliński 2, Grzybowski.

Uczniowie kieleckiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego pokonali beniaminka, który jednak beniaminkiem jest tylko z nazwy. W zespole Grunwaldu gra bowiem kilku bardzo doświadczonych zawodników, z byłym reprezentantem Polski, 41-letnim Arkadiuszem Miszką.

O wygranej gospodarzy zadecydowało siedem minut, okres między 46 minutą, kiedy był remis 27:27, a 53 minutą. W tym czasie drużyna trenera Zygmunta Kamysa zdobyła siedem bramek z rzędu.

Wcześniej SMS prowadziła częściej niż rywale. W 3 minucie było 4:1, ale cztery minuty później już 4:5. W 13 minucie znów wyraźniejsza przewaga zespołu z Kielc - 11:7, ale druga faza pierwszej połowy z przewagą drużyny ze Śląska, w efekcie do przerwy był remis. Do wspomnianego, przełomowego okresu na niewielkim prowadzeniu byli gospodarze albo był remis.