Biegaczka KKL Kielce Oliwia Bełczew ósma w Europie. A mogło być jeszcze lepiej

Oliwia Bełczew z KKL Kielce zajęła siódme miejsce w biegu na 800 metrów podczas mistrzostw Europy do 18 lat w Jerozolimie. KKL Kielce
Oliwia Bełczew z Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego zajęła ósme miejsce w biegu na 800 metrów podczas mistrzostw Europy zawodniczek i zawodników do 18 lat, które odbywają się w izraelskiej Jerozolimie.

W czwartkowym finale 16-letnia Oliwia Bełczew uzyskała czas 2.12,13 sekundy i przybiegła jako ósma. Na skutek dyskwalifikacji zawodniczki z Wielkiej Brytanii Iris Downes przesunęła się na siódme miejsce, ale po proteście brytyjskiej ekipy, który został uwzględniony, Bełczew wróciła na ósme miejsce.

Gdyby biegaczka KKL Kielce, podopieczna trenera Krzysztofa Jóźwika, uzyskała taki czas, jak w półfinale (2.09.55), zdobyłaby brązowy medal. Wygrała Norweżka Malin Hoelsveen - 2.09,29, przed Niemką Janą Becker - 2.09,52 i Brytyjką Ellą Greenway - 2.10,30. W czwartek na stadionie w Jerozolimie panowały jednak trudne warunki, wiał porywisty wiatr. Kielczanka długo utrzymywała się blisko czołówki biegu, ale w końcówce osłabła.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani