MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dwóch nowych zastępców burmistrza Buska-Zdroju rozpoczęło pracę. Mirosław Wieczorek i Piotr Kaczocha. Zobacz kim są

Michał Kolera
Michał Kolera
Mirosław Wieczorek, pierwszy zastępca burmistrza Buska-Zdroju, Piotr Kaczocha, drugi zastępca. Więcej na kolejnych zdjęciach
Mirosław Wieczorek, pierwszy zastępca burmistrza Buska-Zdroju, Piotr Kaczocha, drugi zastępca. Więcej na kolejnych zdjęciach archiwum prywatne
W poniedziałek, 3 czerwca w Urzędzie Miasta i Gminy Busko-Zdrój pracę zaczęło dwóch zastępców burmistrza Jerzego Szydłowskiego. To Mirosław Wieczorek i Piotr Kaczocha. - Taka organizacja pozwoli na zoptymalizowanie pracy Urzędu Miasta i Gminy - mówi burmistrz Jerzy Szydłowski.

Odpowiednie zarządzenia burmistrz Jerzy Szydłowskiwydał 31 maja. Zastępcy zaczęli pracę w poniedziałek, 3 czerwca.

Pierwszym zastępcą burmistrza Buska-Zdroju Jerzego Szydłowskiego został Mirosław Wieczorek. Ma 67 lat. Ukończył Politechnikę Warszawską, Wydział Elektroniki. W latach 2004 – 2010 pełnił funkcję zastępcy burmistrza miasta i gminy Busko-Zdrój, następnie do roku 2022 pracował w Urzędzie Miasta i Gminy w Busku-Zdroju, na stanowisku naczelnika wydziału. Potem przeszedł na emeryturę. Członek Zarządu Oddziału Powiatowego i wiceprezesem buskiego Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej. Kandydował na radnego w wyborach samorządowych 7 kwietnia 2024 w okręgu numer 3, z ostatniej pozycji na liście Komitetu Wyborczego Wyborców Jerzego Szydłowskiego. Otrzymał 105 głosów, 3,05 procent poparcia.

- Mirosław Wieczorek będzie zajmował się gospodarką komunalną, inwestycjami oraz nadzorem nad spółką komunalną - mówi burmistrz Jerzy Szydłowski.

Drugim zastępcą burmistrza został Piotr Kaczocha. Ma 57 lat. Ostatnio był dyrektorem oddziału w Banku Spółdzielczym w Strawczynie. Wcześniej zajmował stanowisko doradcy ds. finansowania przedsiębiorstw w Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości i Dyrektora Regionalnego w Krajowym Stowarzyszeniu Wspierania Przedsiębiorczości, był dyrektorem departamentu w Banku Pocztowym, Plus Banku, dyrektorem makroregionu w Banku BPH a rozpoczynał swoją karierę zawodową jako nauczyciel fizyki w buskim Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki. Ukończył studia wyższe w zakresie fizyki technicznej na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Jest różnież absolwentem kilku studiów podyplomowych: Bankowość na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, Coaching w biznesie - również na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie oraz Przywództwo w Wyższej Szkole Europejskiej imienia księdza Józefa Tishnera w Krakowie.

- Obszar oświaty, opieki społecznej i kultury został przydzielony do pionu Piotra Kaczochy, drugiego zastępcy - mówi Jerzy Szydłowski.

Dlaczego zdecydował się na zatrudnienie aż dwóch zastępców?

- Uznałem, że taki będzie najlepszy podział obowiązków, by organizacja funkcjonowała w sposób optymalny i jak najbardziej sprawny. Uważam, że w poprzedniej kadencji brakowało takiego właśnie profesjonalnego delegowania obowiązków. Mój pierwszy miesiąc na stanowisku wskazuje, że ilość spraw jest bardzo duża - mówi Jerzy Szydłowski, burmistrz Buska-Zdroju.

Zastępcy mają zarabiać około 14 000 złotych brutto miesięcznie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie