II liga koszykarzy: AZS UJK Kielce nieskuteczny w Lublinie. Wysoka porażka

Mateusz Kołodziej
Wysoko przegrana pierwsza kwarta zdecydowała o porażce koszykarzy AZS UJK Kielce w Lublinie z AZS UMCS - 52:63.

Kielczanie w Lublinie przeciwko jednemu z faworytów ligi przez trzy kwarty świetnie grali w obronie, wymuszali mnóstwo strat gospodarzy. To wszystko działo się jednak dopiero od drugiej kwarty. Wcześniej podopieczni Rafała Gila fatalnie weszli w mecz, pierwsze minuty przegrali 0:10, a całą pierwszą kwartę aż 6:24. W dalszej części meczu, gdy już świetnie bronili, grali niestety nieskutecznie w ataku. Marnowali dużo kontrataków, nie trafiali z obwodu i rzutów wolnych, mieli też sami sporo strat. W ofensywie wyróżniali się jedynie Jakub Lewandowski i Piotr Osiakowski. Dlatego przewaga lublinian, którzy wyraźnie wygrali walkę o zbiórki topniała bardzo powoli. Przed czwartą kwartą gospodarze prowadzili 48:40, ale ostatnie dziesięć niewiele zmieniło i z kolejnej wygranej mogli cieszyć się lublinianie. Dla naszego zespołu była to 10 porażka w tym sezonie. W dorobku kielczanie mają też 8 zwycięstw.

AZS UMCS Lublin - AZS UJK Kielce 63:52, (24:6, 12:17, 12:17, 15:12)
AZS UJK:
Sprengel 3, Lewandowski 14, Osiakowski 14, Nowakowski 5, Szewczyk 4 - Druszcz 10, Szwedo 2, Jagiełło, Pawlak.

W innych meczach: Dziki Warszawa - Hutnik Warszawa 75:88, Stal Stalowa Wola - Sokół Ostrów Mazowiecka 63:79, Księżak Łowicz - Rosa-Sport Radom 62:93, Tur Bielsk Podlaski - ŁKS Łódź, Żubry Białystok - Start II Lublin (obydwa mecze rozegrane zostaną 31. stycznia).