Klasa B, grupa IV. KSZO 1929 II już gra. Czy będzie awans?

Waldemar FRAŃCZAK
Grający dotychczas w Wiśle Solec Łukasz Pora chce reprezentować barwy KSZO 1929. Fot. Waldemar Frańczak
Z szansami na awans przystąpią do rundy rewanżowej piłkarze rezerw KSZO 1929. W połowie rozgrywek mają tylko punkt straty do lidera.

W minionym tygodniu przygotowania do rundy wiosennej rozgrywek grupy IV klasy B rozpoczęli piłkarze KSZO 1929 II. - Na pierwszym treningu było 18 zawodników- mówi trener Tomasz Marynowski. - W zespole jest kilka nowych piłkarzy, jednak za wcześnie przesądzać o pozostaniu ich w klubie.

Na pewno w rundzie rewanżowej będą mogli grać już juniorzy tego klubu, którzy ukończyli 16 rok życia- Łukasz Cebula, Krystian Fulara i Mateusz Gajewski. - Trzon zespołu nie zmieni się- zaznacza szkoleniowiec. - Drugi zespół będą uzupełniać również zawodnicy z pierwszego zespołu.

W sobotę gracze Tomasza Marynowskiego rozegrali pierwszy mecz kontrolny ze Świtem w Ćmielowie, zakończony wynikiem 3:1 (0:0, 0:0, 3:1) dla gospodarzy. Honorowego gola strzelił Arkadiusz Michałowski. - Graliśmy 3x30 minut, a ja miałem okazję sprawdzić 20 zawodników- mówi trener KSZO 1929 II. - Potraktowałem ten mecz jako jednostkę treningową.

W zespole KSZO 1929 zagrali między innymi obrońca Karol Szafirowski, który po wycofaniu drugiego zespołu KSZO z rozgrywek IV ligi miał pół roku przerwy w treningach, wychowanek MKS KSZO-Junior, obrońca Robert Krzemiński, który trenował poprzednią rundę z KSZO 1929, defensywny pomocnik Łukasz Pora z B-klasowej Wisły Solec oraz obrońca Przemysław Romanowski, który wznowił treningi.

Tomasz Marynowski zaplanował jeszcze 5 sparingów przed rozpoczęciem sezonu - z juniorami starszymi Stali Kunów, seniorami Stali, Wisłą II Sandomierz, Świtem Ćmielów i z juniorami młodszymi KSZO 1929.