Korona Handball Kielce zwyciężyła różnicą 14 bramek z SMS ZPRP Płock (zdjęcia, wideo)

Kamil Markiewicz, PK
Dobrze w kieleckiej bramce spisywała się Małgorzata Hibner, broniąc kilka ważnych piłek. Kamil Markiewicz
Korona Handball Kielce udanie rozpoczęła rundę rewanżową wygrywając we własnej hali z SMS ZPRP Płock 27:13. To trzecia wygrana naszej drużyny w tym sezonie.
Korona Handball Kielce - SMS ZPRP Płock 27:13

I liga piłki ręcznej kobiet. Korona Handball Kielce - SMS ZP...

Korona Handball Kielce - SMS ZPRP Płock 27:13 (15:10)
Korona Handball:
Hibner, Januchta, Kos - Woźniak 1, Sobierajska 1, Kaźmiruk, Młynarska 2, Bortnowska 3, Pinda 1, Skowrońska 3, Turaj, Rosińska 12 (5), Kędzior 4.

W konfrontacji dwóch ostatnich drużyn w tabeli pierwszej ligi kobiet, górą okazał się kielecki zespół, który pewnie zwyciężył z rywalkami z Płocka 27:13. Był to udany początek rundy rewanżowej, a zarazem rewanż, ponieważ w pierwszej rundzie Korona Handball przegrała z SMS ZPRP 24:31.

Od początku spotkania kielczanki dominowały na boisku. Dobrze funkcjonowała obrona, a także atak. Zawodniczki z Kielc często przechwytywały piłki wyprowadzając skuteczne kontrataki.

Przestój w końcówce pierwszej połowy

Na prawym skrzydle bardzo dobrze spisywała się Magdalena Kędzior. Skuteczne były także Marta Rosińska oraz Magdalena Skowrońska, które pewnie kończyły swoje ataki. W 19 minucie Korona Handball prowadziła już 13:4. Niestety gra kielczanek stanęła i do głosu doszedł zespół z Płocka. Po czterech golach najskuteczniejszej zawodniczki SMS ZPRP Patrycji Świerżewskiej przewaga została zniwelowana. Ostatecznie ta część meczu zakończyła się prowadzeniem gospodarzy 15:10.

Płock zaczął dobrze w obronie

Początek drugiej połowy był wyrównany. Zespół z Płocka poprawił znacznie grę w obronie. Na pierwszą bramkę Korony Handball kibice musieli czekać aż 7 minut, zdobyła ją Anna Pinda. Z czasem, podobnie jak w pierwszej części spotkania przewaga gospodarzy zaczęła się powiększać.

Skuteczne Hibner i Rosińska

We wczorajszym meczu bardzo dobrze w bramce spisywała się Małgorzata Hibner, która obroniła kilka ważnych piłek. W skutecznych interwencjach pomagała jej dobrze grająca obrona. W ataku znakomicie radziła sobie natomiast Marta Rosińska, która zdobyła 12 bramek.

- Doszliśmy do poziomu, który pozwala nam pewnie wygrywać mecze. To cieszy. Chciałbym pogratulować zawodniczkom. Praca, którą włożyły w przygotowania jest bardzo wielka i trudno ją opisać słowami - mówił Tomasz Popowicz, trener Korony Handball.

W innych meczach: AZS AWF Warszawa -AZS UMCS Lublin 35:33 (16:18), Dwójka Profil Nowy Sącz - Słupia Słupsk 20:16 (7:8), Jutrzenka Płock - Polonia Kępno 25:25 (13:9), Sparta Oborniki - AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 23:32 (13:18), PCM Kościerzyna - KPR Kobierzyce 29:25 (13:12).

1. PCM Kościerzyna 12 22 337-263
2. AZS Łączpol AWFiS 12 22 346-266
3. Polonia Kępno 12 15 307-297
4. Słupia Słupsk 12 14 307-276
5. KPR Kobierzyce 12 13 321-316
6. AZS AWF Warszawa 11 11 300-302
7. Dwójka Profil Nowy Sącz 12 10 268-281
8. AZS UMCS Lublin 12 9 299-329