KSSPR Końskie - ŚKPR Świdnica 33:30

Redakcja
Nie bez problemów KSSPR Końskie pokonało zespół z dołu ligowej tabeli, ŚKPR Świdnica.

KSSPR Końskie - ŚKPR Świdnica 33:30 (13:11)

KSSPR: M. Kornecki, Witkowski - M. Przybylski, H. Kornecki 6, Biegaj 1, Napierała 6 (2), Baturin 5, Słonicki 2, Bodasiński 4, Bąk 2.

- Pytałem chłopaków w przerwie, czy są masochistami, bo zamiast spokojnie wygrywać, strasznie się męczyli i wynik był niepewny do ostatnich sekund. A wszystko przez proste błędy, których zrobili bardzo dużo - mówił trener konecczan, Rafał Przybylski.

Walczący o utrzymanie się w lidze goście kilka razy niebezpiecznie się zbliżali, kilka razy doprowadzali do remisów. Ostatni raz w 49 minucie - 23:23. Potem konecczanie zdobyli pięć bramek z rzędu, ale w 57 minucie wygrywali już tylko 29:28. W końcówce o wygranej gospodarzy zadecydowały bramki doświadczonych zawodników - Tomasza Bodasińskiego, Romana Baturina i Tomasza Napierały.

W innych meczach: Czuwaj Przemyśl - AZS AWF Biała Podlaska 37:34 (15:18), Viret CMC Zawiercie - ASPR Zawadzkie 30:23 (11:10), AZS Politechnika Radom - Gwardia Opole 34:32 (18:17), Olimpia Piekary Śl. - Ostrovia Ostrów Wlkp. 26:29 (14:13), MTS Chrzanów - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 25:26 (9:13).

1. Czuwaj 19 33 667-573
2. Piotrkowianin 19 32 596-506
3. Gwardia 19 29 576-489
4. KSSPR 19 28 628-560
5. Olimpia 19 19 571-566
6. Viret 19 18 542-543
7. Ostrovia 19 15 564-610
8. Zawadzkie 19 14 509-589