KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski wygrał z Janiną Libiąż! Gole w ostarnich minutach

Rafał SOBOŃ
KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski wygrał z Janiną Libiąż w meczu 27. kolejki III. ligi małopolsko-świętokrzyskiej. Kolejny raz ostrowiczanie wystawili kibiców na próbę nerwów. Na pięć minut przed końcem przegrywali z Janiną Libiąż, by ostatecznie wygrać 3:2.

KSZO 1929 Ostrowiec - Janina Libiąż 3:2 (1:1)

Bramki: 0:1 Sebastian Chojnowski 3 min., 1:1 Kamil Dziadowicz 26, 1:2 Jan Pawlak 50, 2:2 Marcin Sudy 86, 3:2 Michał Kosowski 88.

KSZO 1929: Zacharski 9 - Stachurski 8, Sudy 9, Lasocki 7, Barański 9 - Mąka 9, Dryka 65 (64. Stawiarski 3), Mikołajek 9 (87. Kijanka nie klas.), Dziadowicz 9 - Skwarliński 4 (46. Czerwiński 4), Kosowski 9.

Janina: Półtorak - Ambroziak, Górka, Madej, Grociak - Szlęzak, Wilczak (87. Patyk), Adamczyk, Grabowski - Pawlak, Chojnowski (24. Szczurek)

Kartki: żółte: Mikołajek (KSZO) - Szczurek (Janina). Sędziował: Marcin Bąk (Kielce). Widzów: 300.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla gości, którzy grając bez swojego najlepszego strzelca, Piotra Witonia (pauza za 4 żółte kartki) objęli prowadzenie już w 3 minucie gry. Błąd defensywy KSZO wykorzystał Sebastian Chojnowski. Strzelec bramki musiał jednak z powodu kontuzji opuścić boisko już w 24 minucie, co osłabiło siłę ofensywną zespołu z Libiąża. Zaledwie dwie minuty po tej sytuacji, gospodarze doprowadzili do remisu. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Mateusz Mąka, a Kamil Dziadowicz precyzyjnym strzałem przy słupku pokonał Karola Półtoraka. Druga połowa, podobnie jak pierwsza. W 50 minucie Jan Pawlak nie miał problemów z ograniem obrońców KSZO i pokonaniem Konrada Zacharskiego. Ambitna walka zaprocentowała w końcówce. W 86 minucie Marcin Sudy w zamieszaniu doprowadził do remisu, a w 88 bramkę na wagę trzech punktów strzelił Michał Kosowski.