Mieszkańcy krytycznie ocenili radnych

Przemysław Chechelski
Jędrzejowska Rada Miejska podczas sesji.
Jędrzejowska Rada Miejska podczas sesji. P. Chechelski
Mija połowa kadencji Rady Miejskiej w Jędrzejowie. Sprawdzamy, jak przez ten czas spisywali się nasi samorządowcy i jak oceniają ich mieszkańcy gminy.

Maria Barańska, wygrała w sondzie prowadzonej na stronie internetowej "Echa Dnia", w której głosowaliśmy na radnego, który zdaniem internautów najlepiej wykonuje swój mandat. Można było również wypowiadać się na temat pracy rady na forum. Opinie mieszkańców na temat rady, na półmetku jej kadencji, nie były jednak pochlebne.

Kontynuujemy akcję podsumowującą pracę naszych samorządowców na półmetku kadencji. W ubiegłym tygodniu ocenialiśmy pracę burmistrza Jędrzejowa, w tym tygodniu wspólnie z czytelnikami podsumowujemy pracę jędrzejowskiej Rady Miejskiej.

ZWYCIĘSCY RADNI

Od ubiegłego piątku do godziny 18 w środę, na naszej stronie internetowej www.echodnia.eu/jedrzejow prowadzona była sonda, w której można było głosować na radnych, którzy naszym zdaniem najlepiej wypełniają swój mandat. Oddano ponad pół tysiąca głosów. Najwięcej, bo 24,4 procent osób, głos oddało na Marię Barańską. - Jest mi bardzo miło. Dziękuję wszystkim, którzy na mnie głosowali - powiedziała zwyciężczyni sondy.

Drugie miejsce przypadło Przemysławowi Piecowi. Zdobył on 19 procent głosów. - Jestem bardzo zadowolony z drugiego miejsce. W sondzie oddano ponad pół tysiąca głosów. Zdobyty przeze mnie wynik potwierdza, że ludzie akceptują pracę moją i mojego klubu - Bloku Samorządowego. Jednocześnie gratuluję pani Barańskiej osiągnięcia bardzo dobrego wyniku - usłyszeliśmy od radnego Pieca.
Niewiele głosów mniej miał Tadeusz Lesiakowski, na niego głos oddało 18 procent osób. Bardzo dobry wynik osiągnął również Krzysztof Świetlik, na którego zagłosowało 14,9 procent osób.

KRYTYCZNE OPINIE

Na naszej stronie internetowej można było również wyrażać swoje opinie na temat pracy jędrzejowskiej Rady Miejskiej. Dodano ponad 50 komentarzy. Zdecydowana większość nie była jednak pochlebna.

- "…Jak tacy radni mają mieć odwagę zrobić coś dobrego dla miasta (gminy) jeśli umieszczają swoje pociechy w urzędach podległych czy to burmistrzowi czy to staroście, albo sami pracują w takich instytucjach (np. szkoły). Proszę sprawdzić ile urzędników, nauczycieli i lekarzy jest w radzie miasta.... Dlatego najlepszym rozwiązaniem byłby zakaz kandydowania takich osób, chyba że zmienią pracę. Wyniki na sondzie faktycznie są nieadekwatne do działalności poszczególnych radnych, a jedynie pokazują popularność danego radnego. Jedynym prawdziwym kryterium będą najbliższe wybory…" - pisał jeden z internautów.

BILETY ZAMIAST DIET

- "Moim zdaniem, żaden z wymienionych kandydatów w prowadzonej sondzie, nie zasługuje na głos mieszkańca Jędrzejowa. Ponieważ żaden nic nie zrobił dla naszego miasta, a jedynie każdy pomyślał o tym, żeby swoją dietę podnieść!!!" - to opinia innej osoby.

Jeszcze inna pisze - "…Każdy będąc radnym szuka interesu dla siebie. Moim zdaniem diety powinny zostać zamienione na bilety miesięczne PKS-u i w dniu sesji na kartki na pełny obiad w restauracji. Nie wiem czy zdają sobie Państwo sprawę z faktu, że dla niektórych dieta jest po prostu drugą wypłatą. Tutaj każdy odbija od siebie piłeczkę, że to jest wina tego, to wina tamtego. Jakby każdy zajął się sobą, to by nie było problemu…" - to głos kolejnego internauty.

Najnowsze informacje dot. koronawirusa

Wideo

Materiał oryginalny:

Komentarze 13

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Tak Czajor na Przewodniczącego, to wreszcie może PSL nie będzie blokował pieniędzy z Unii dla Jędrzejowa.

A
Ali\fik

PSL-pieniądze swoim ludziom. Dno!

A
Antoś
W dniu 09.12.2008 o 18:39, Gość napisał:

Ciekaw jestem co musi dostać PSL, jakie stanowisko. Przecież P. Czajor "wielki pokrzywdzony" chyba nie zostanie teraz tak bez stołka. Czyżby to już koniec tych przepychanek, ……?


To proste Adam na przewodniczącego rady.
G
Gość

Ciekaw jestem co musi dostać PSL, jakie stanowisko. Przecież P. Czajor "wielki pokrzywdzony" chyba nie zostanie teraz tak bez stołka. Czyżby to już koniec tych przepychanek, ……?

k
ktoś
W dniu 08.12.2008 o 23:57, ~pracuś~ napisał:

Tak PIS-owcy stoczyli heroiczny bój o stołek odnieśli wielkie zwycięstwo wódz Marek Bogusławski szykuje się do wjazdu na siwym rumaku , który będzie ciągnął wóz wyładowany po brzegi unijnymi pieniędzmi na te obiecane inwestycje co to złotousty Marek Wolski pospólstwu obiecał a co do realizacji obietnic któż to wie , cóż wszystko ma swoją cenę ale jak można do końca życia patrzeć w lustrze na swoja twarz obłudnika i dwulicowca to pytanie kieruje do p. Faryny i p. Kruka, a co do p. Kędry jest to człowiek elastyczny i umiejący się przystosować do sytuacji może w tym jest jakaś metoda na lokalna politykę.Tak właśnie wygląda nasza klasa polityczna jeżeli ich tak można nazwać, gdyż oni są poza klasowcami tylko nepotyzm i własne dobro jest ich polityką, nawet nie znają linii partii i na tym polega elastyczność i ich nowoczesne pryncypja. To jest własnie lokalna polityka nawet pijak może być radnym i to z prawa i sprawiedliwości, a to jest bardzo
~pracuś~

Tak PIS-owcy stoczyli heroiczny bój o stołek odnieśli wielkie zwycięstwo wódz Marek Bogusławski szykuje się do wjazdu na siwym rumaku , który będzie ciągnął wóz wyładowany po brzegi unijnymi pieniędzmi na te obiecane inwestycje co to złotousty Marek Wolski pospólstwu obiecał a co do realizacji obietnic któż to wie , cóż wszystko ma swoją cenę ale jak można do końca życia patrzeć w lustrze na swoja twarz obłudnika i dwulicowca to pytanie kieruje do p. Faryny i p. Kruka, a co do p. Kędry jest to człowiek elastyczny i umiejący się przystosować do sytuacji może w tym jest jakaś metoda na lokalna politykę.

k
krytyk

Ciekawe co na to człowiek z zasadami, wielki ideowiec, zasłużony działacz PISu pan Kędra.
Należał do PSLu, był w Samoobronie, obecnie "wierny" ideom PIS wogóle nie związany z Blokiem Samorządowym.
To jest gość, człowiek z klasą. Wielka klasa polityczna sama w sobie.
Człowiek z zasadami nigdy nie do kupienia, działający zawsze dla dobra ogółu.

~obserwator~

PISowcy walczyli, walczyli i powoli Wspólnotę i PSL zmiękczyli

G
Gość

Jesteś małomiasteczkowym burakiem !
900 złotych to dla Ciebie dużo ??? Weź się nie ośmieszaj. Nie bedę mówiła o wysokości diet bo dla jednego to mało dla innego dużo. Bierz jednak pod uwagę, że radni ponoszą koszty a życie tanie nie jest i kto im zwróci kasę ???
Ponad to drodzi zakompleksiony przedmówco skąd wiesz, że żaden z radnych nie przekazał środków trwałych lub pieniędzy na cele społeczn
Kobieto nie ublizaj nikomu nic nie robia i kase dostaja to racja a jak 900 zl to malo to nich radni za to pierdzenie w stolki oddadza mi ja

~pracuś~

Bardzo ciekawy przebieg miała ostatnia sesja Rady w Jędrzejowie z głosowań nad powołaniem Kruka na v-ce i Kota na przewodniczącego komisji wyszło o co komu chodziło. Panie Faryna Panie Kruk tym głosowaniem pozbyliście się resztek przyzwoitości , honoru i godności jeżeli celem waszych wszelkich działań były stołki to po co był ten kilkumiesięczny kabaret , czy chodziło o odwrócenie uwagi od Wolskiego i jego nieudolności jeżeli tak to na kilka miesięcy to spełniło swoje zadanie , a teraz Pan Wolski swoje pieski przywołał do porządku obiecał mały chodniczek i pieski są przy nodze . Ciekawe jak spojrzycie w oczy ludziom z Bloku Samorządowego bo to dzięki nim panie Faryna został pan na stołku przewodniczącego komisji rewizyjnej to oni bronili pana d.....y w głosowaniach jak Wspólnota i PSL chcieli wam zabrać krzesła , zachował się pan i pana kolega jak JUdasz, nikt nie powinien panu ręki podać , za dwa lata wybory i mam nadzieję że ludzie będą to pamiętali i nikt już więcej na Pana i pana Kruka nie powinien zagłosować karierowiczów i dwulicowców takich właśnie jak panowie PIS ma ludzi o czym wszyscy powinni wiedzieć , Panie Faryna zeszmacił się pan , swoim postępowaniem dowiódł pan że jeszcze nie dorósł do funkcji Radnego a o moralności , etyce i innych wartościach przyzwoitego człowieka to Pan nawet nie słyszał , jak pan może pracować jako nauczyciel co pan tej młodzieży może przekazać jaki przykład Pan daje . Mam nadzieje że panowie razem ze Wspólnotą i p. Wolskim pójdziecie na dno polityczne i tam zostaniecie .

j
judge
W dniu 28.11.2008 o 16:35, ~izabela~ napisał:

Jesteś małomiasteczkowym burakiem !900 złotych to dla Ciebie dużo ??? Weź się nie ośmieszaj. Nie bedę mówiła o wysokości diet bo dla jednego to mało dla innego dużo. Bierz jednak pod uwagę, że radni ponoszą koszty a życie tanie nie jest i kto im zwróci kasę ???Ponad to drodzi zakompleksiony przedmówco skąd wiesz, że żaden z radnych nie przekazał środków trwałych lub pieniędzy na cele społeczne ???izabela


Ponad to drodzi zakompleksiony??? A co to jest???
Przyczyną wszelkich absurdów w sposobie myślenia i w przekonaniach jest mylenie celu ze środkami.
~izabela~
W dniu 28.11.2008 o 15:09, judge napisał:

Posada Radnego Mejskiego powinna być posada charytatywną i tak jak napisał jeden z czytelników "Radny powinien dostać bilet i talon na obiad w czasie posiedzenia Rady Mejskiej". Przez to, że dostają tak duże pieniądze to się w głowach przewraca, a do tego myślą tylko o sobie i własnych rodzinach. Czy ciężko by Radnym było zrzec się swoich diet na rzecz głodujących dzieci, rodzin żyjących na skraju nędzy??? Ale o czym tu mowa ......Jesteś małomiasteczkowym burakiem !
900 złotych to dla Ciebie dużo ??? Weź się nie ośmieszaj. Nie bedę mówiła o wysokości diet bo dla jednego to mało dla innego dużo. Bierz jednak pod uwagę, że radni ponoszą koszty a życie tanie nie jest i kto im zwróci kasę ???
Ponad to drodzi zakompleksiony przedmówco skąd wiesz, że żaden z radnych nie przekazał środków trwałych lub pieniędzy na cele społeczne ???

izabela
j
judge

Posada Radnego Mejskiego powinna być posada charytatywną i tak jak napisał jeden z czytelników "Radny powinien dostać bilet i talon na obiad w czasie posiedzenia Rady Mejskiej". Przez to, że dostają tak duże pieniądze to się w głowach przewraca, a do tego myślą tylko o sobie i własnych rodzinach. Czy ciężko by Radnym było zrzec się swoich diet na rzecz głodujących dzieci, rodzin żyjących na skraju nędzy??? Ale o czym tu mowa ......

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3