Niespodziewana porażka KSSPR Końskie

/PK/
W meczu pierwszej ligi piłkarzy ręcznych, KSSPR Końskie przegrało z Viretem Zawiercie 27:31.

Drugiej porażki z rzędu doznali piłkarze ręczni KSSPR Końskie, którzy dość niespodziewanie ulegli Viretowi Zawiercie 27:31.

KSSPR Końskie - Viret Zawiercie 27:31 (13:17)

KSSPR: Witkowski, M. Kornecki - Dobrowolski 1, H. Kornecki 6, Biegaj 2, Napierała 3 (1), Słonicki 5, Bodasiński 3, Kubała 5, Smołuch, Bąk 2.

Przegrana czwartego w tabeli KSSPR z będącym dwie pozycje niżej, ale mającym dotąd aż 12 punktów mniej Viretem to spora niespodzianka. Nasz zespół zagrał jednak bez aż trzech kontuzjowanych zawodników (Michała Przybylskiego, Rafała Ratuszniaka i Romana Baturina), a w dodatku w pierwszej połowie urazu kolana doznał Sebastian Smołuch. Mający więcej rezerwowych goście doskonale to wykorzystali.

Zaczęło się niegroźnie, po czterech minutach gospodarze wygrywali 3:1. Wprawdzie za chwilę oddali prowadzenie, ale w 20 minutach znów wygrywali (10:9). Od tego momentu nastapił jednak całkowity odwrót drużyny trenera Rafała Przybylskiego, która straciła trzy gole z rzędu i Viret prowadził już do końca spotkania. Wprawdzie KSSPR kilka razy zmniejszało straty do dwóch goli, ale kiedy między 52 a 56 minutą zespół z Zawiercia zdobył trzy gole z rzędu i wygrywał 30:24 wiadomo było, że dojdzie do niespodzianki.

Dla konecczan to druga porażka z rzędu, przed tygodniem przegrali oni w Przemyślu z liderem, Czuwajem. W sobotę Czuwaj sensacyjnie przegrał w Zawadzkich.

W innych meczach: AZS AWF Biała Podlaska - AZS Politechnika Radom 28:25 (10:11), ŚKPR Świdnica - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 25:31 (14:19), Olimpia Piekary Śl. - MTS Chrzanów 29:27 (19:13), Gwardia Opole - Ostrovia Ostrów Wlkp. 34:31 (13:17), ASPR Zawadzkie - Czuwaj Przemyśl 35:34 (17:15).

1. Czuwaj 18 31 630-539
2. Piotrkowianin 18 30 570-481
3. Gwardia 18 29 544-455
4. KSSPR 18 26 595-530
5. Olimpia 18 19 545-537
6. Viret 18 16 512-520
7. Zawadzkie 18 14 486-559
8. Ostrovia 18 13 535-584