Piłkarze KSZO 1929 Ostrowiec grają z Wisłą. Zapowiada się bardzo ciekawy mecz

Rafał SOBOŃ
Kamil Markiewicz
Mocno zawiedli się ci którzy liczyli, że w konfrontacji z zespołem mający zaledwie jeden punkt więcej na koncie, podopieczni trenera Rafała Lasockiego wyjdą zwycięsko. Po meczu można było narzekać nie tylko na wynik, ale przed wszystkim styl, w jakim ten mecz przegrali.

Ostatni mecz

KSZO 1929 Ostrowiec - Dalin Myślenice 0:1 (0:0). Bramka: 0:1 Krzysztof Kozieł 53 minuta. KSZO 1929: Zacharski - Barański, Lasocki, Grunt, Kijanka (82. Karasek), Gehman, Sudy (76. Skwarliński), Mikołajek, Czerwiński (62. Stachurski) - Dziadowicz - Stawiarski (60. Kosowski)

Lepiej spotkanie rozpoczęli gracze Dalinu, którzy więcej utrzymywali się przy piłce, jednak nie potrafili tej przewagi przełożyć na efekt bramkowy. Po 30 minutach gry inicjatywę przejęli gospodarze. Sygnał do ataku dał Samuel Gehman, który oddał pierwszy - i zarazem ostatni w tej części gry - celny strzał na bramkę Dalinu. Dwie minuty później po składnej akcji zza pola karnego minimalnie nad poprzeczką uderzał jeszcze Radosław Mikołajek. Po zmianie stron ponownie więcej z gry mieli goście i szybko wykorzystali nieporadność gospodarzy. Już w 53 minucie Krzysztof Kozieł wpadł w pole karne i uderzył po długim rogu nie dając szans interweniującemu Konradowi Zacharskiemu. Przegrywając 0:1 gracze KSZO nie zrobili zbyt wiele, by odmienić losy spotkania. Na boisku pojawili się zmiennicy, jednak siła rażenia gospodarzy wciąż pozostawia wiele do życzenia. Nie dziwi więc, że po raz kolejny zespół opuszczał boisko przy tak nielubianej krytyce.

W kolejnym meczu KSZO zagra na wyjeździe, a rywalem będzie prowadzony przez doskonale znanego w Ostrowcu Tadeusza Krawca zespół Wisły Sandomierz. W rundzie jesiennej w Ostrowcu górą byli wiślacy, którzy wygrali 2:1. Wynik tego spotkania otworzył w 14 minucie Kamil Stawiarski, który zimą trafił do KSZO 1929. W sparingach prezentował się bardzo dobrze, jednak w ligę nie wszedł już tak dobrze. Póki co, ani on, ani koledzy z drużyny nie potrafili wiosną pokonać bramkarza rywali. Wisła Sandomierz plasuje się obecnie na szóstym miejscu. Hitem zimowego okienka transferowego jest niewątpliwie pojawienie się w Sandomierzu Mariusza Kukiełki, który w swoim piłkarskim CV ma występy między innymi w takich klubach jak: Roda Kerkrade, PAOK Saloniki, FC Nürnberg, Dynamo Drezno, Energie Cottbus, Skoda Xanthi. Wiosną Wisła dwukrotnie wygrała po 1:0: na własnym stadionie z Popradem Muszyna oraz na wyjeździe z Łysicą Bodzentyn. Jak spiszą się gracze KSZO w Sandomierzu, ciężko przypuszczać.

Ważne

Ważne

Początek spotkania Wisła Sandomierz - KSZO 1929 Ostrowiec w niedzielę 30 marca o godzinie 16. Wynik, relacja i zdjęcia tuż po jego zakończeniu na WWW.ECHODNIA.EU/SPORT.

Po meczu z Dalinem sztab szkoleniowy ostrowieckiego zespołu nie ukrywał, że nie zna odpowiedzi na nurtujące kibiców pytanie, dlaczego zespół po remisie w Tarnowie, w kolejnym meczu zagrał tak słabo. Na koniec rundy jesiennej zawodnicy udowodnili, że potrafią wygrać na trudnym terenie, pokonując 3:1 kielecką Koronę. Kibice wówczas wybaczyli nienajlepszą rundę, jednak wiosną trzeba zdobyć jeszcze sporo punktów, a same wygrane w kluczowych z kibicowskiego punktu widzenia derbach mogą okazać się zbyt skromną zdobyczą. Aktualnie KSZO 1929 plasuje się bowiem na szesnastej pozycji, wyprzedzając tylko o dwa punkty przedostatnią Nidę Pińczów oraz wycofaną z rozgrywek drużynę Przeboju Wolbrom.