Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Protest rolników w Nagłowicach. Pojawiła się symboliczna trumna i zdjęcia znanych polityków: Tuska, Hołowni i Kołodziejczaka

Redakcja Polska Press
Redakcja Polska Press
Symboliczna trumna i zdjęcia znanych polityków przy rondzie w Nagłowicach. Więcej na kolejnych slajdach >>>
Symboliczna trumna i zdjęcia znanych polityków przy rondzie w Nagłowicach. Więcej na kolejnych slajdach >>>Facebook.com: Renata Szczepan Treter / Mariusz Wawrzyło
Trwa protest rolników w Nagłowicach w powiecie jędrzejowskim. Jednym z jego akcentów w czwartek 22 lutego było przedstawienie premiera Donalda Tuska, marszałka sejmu Szymona Hołowni i wiceministra rolnictwa, Michała Kołodziejczaka, jako "grabarzy polskiego rolnictwa". Zobaczcie wideo i zdjęcia.

Trwa protest rolników w Nagłowicach

W poniedziałek 12 lutego na rondzie w Nagłowicach rozpoczął się całodobowy protest w specjalnie stworzonym zielonym miasteczku. Rolnicy sprzeciwiają się polityce Europejskiego Zielonego Ładu oraz napływowi towarów z Ukrainy.

Informujemy o nim na bieżąco:

W czwartek 22 lutego doszło do happaneningu ze strony rolników, którzy protestują w zielonym miasteczku. Premiera Donalda Tuska, marszałka sejmu Szymona Hołownię i wiceministra rolnictwa Michała Kołodziejczaka przedstawiono jako "grabarzy polskiego rolnictwa".

Zobacz zdjęcia:

- Kolejny dzień strajku, ale dziś odwiedzili nas goście. Grabarze polskiej wsi - Michał Kołodziejczak i Szymon Hołownia. Gdzie jesteś Donaldzie Tusku, Gdzie jesteś Michale Kołodziejczaku? Gdzie jesteś Szymonie Hołownio. Schowaliście się? My chcemy z wami rozmawiać, żebyście rozwiązali nasze problemy. Co, już dogadaliście się z eurokratami? Donaldzie przyszedłeś, żeby zniszczyć nasze przedsiębiorstwa i rolnictwo? Przyznaj się, chcesz znowu uciec do Brukseli niszcząc nas? My się nie damy zniszczyć! Nawołujemy do was: opamiętajcie się! Wszyscy rolnicy do boju, do ostatniej krwi będziemy walczyć, nie poddamy się - nawoływał współorganizator protestu, radny sejmiku wojewodztwa, przewodniczący Świętokrzyskiego Związku Rolników Indywidualnych "Solidarność", rolnik Artur Konarski.

- Nie możemy się poddać, nadal walczymy o polskiego rolnika i konsumenta, bo polskie to zdrowe. Nie to, co chłam z Ukrainy - dodawał organizator protestu w Nagłowicach, rolnik i radny z gminy Słupia, Mariusz Wawrzyło.

Zobacz wideo:

Oto postulaty rolników strajkujących w Nagłowicach:

 1. Likwidacja unijnego "Zielonego Ładu".
 2. Likwidacja ekoschematów w unijnej polityce rolnej.
 3. Zatrzymanie napływu produktów rolnych z Ukrainy.
 4. Ustawowe powołanie reprezentacji komisji rolniczego dialogu społecznego i wojewódzkich komisji rolniczego dialogu społecznego, jako warunek szerokiego dialogu społecznego w rolnictwie.
 5. Ustawowe wprowadzenie cen minimalnych na podstawowe produkty: mleka, trzody, wołowiny, zboża. Uruchomienie natychmiastowego skupu interwencyjnego na poziomie 303 euro
 6. Dopłaty do zbóż po okresie żniw. Podjęcie zmian w Krajowej Grupie Spożywczej.
 7. Przywrócenie wcześniejszych emerytur dla rolników, w celu wzmocnienia wymiany pokoleniowej na wsi.
 8. Ustawowe uregulowanie kwestii prowadzenia działalności rolniczej na wsi. Tworzenie rolniczej przestrzeni zapewni pierwszeństwo dla produkcji rolniczej na terenach wiejskich. Odstąpienia od szkodliwych w tym zakresie rozwiązań unijnych.
 9. Wprowadzenie obligatoryjnego systemu kontroli wag i urządzeń pomiarowych i jakościowych w punktach skupu płodów rolnych oraz systemów kontroli skupu i obrotu produktów rolnych.
 10. Wprowadzenie dopłat do paliwa na poziomie 2 złotych.
 11. Zrównanie dopłat obszarowych do poziomu Francji, czy Niemiec.
od 7 lat
Wideo

21 kwietnia II tura wyborów. Ciekawe pojedynki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie