Przed świętami Bożego Narodzenia 2018 roku otwarcie...

  Przed świętami Bożego Narodzenia 2018 roku otwarcie kolejnego odcinka trasy ekspresowej S7 Chęciny-Jędrzejów (ZDJĘCIA Z DRONA)

  Zdjęcie autora materiału

  Paweł Więcek

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Przed świętami Bożego Narodzenia 2018 roku otwarcie kolejnego odcinka trasy ekspresowej S7 Chęciny-Jędrzejów (ZDJĘCIA Z DRONA)
  1/11
  przejdź do galerii

  ©Dawid Łukasik

  Przed świętami Bożego Narodzenia 2018 roku otwarcie kolejnego odcinka trasy ekspresowej S7 Chęciny-Jędrzejów. Chodzi o siedmiokilometrowy fragment budowanej drogi od miejscowości Brzegi w stronę Jędrzejowa.


  Jak dotychczas do użytkowania oddano jeden fragment budowanej od października 2015 roku drogi ekspresowej S7 Chęciny–Jędrzejów - 10-kilometrowy odcinek od węzła Kielce Południe w Chęcinach do miejscowości Brzegi.

  - Jeszcze przed świętami planowane jest otwarcie kolejnego 7-kilometrowego odcinka drogi S7 od Brzegów w stronę Jędrzejowa, na którym trwają roboty wykończeniowe. Prowadzone są także przygotowania do wdrożenia nowej organizacji ruchu, zgodnie z którą, oprócz wymienionego fragmentu drogi ekspresowej, planowane jest otwarcie węzła w Mnichowie oraz częściowo węzła w Brzegach - informuje Małgorzata Pawelec, rzecznik prasowy kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych Autostrad.

  Na liczącym ponad 21 kilometrów odcinku od Chęcin do Jędrzejowa prace budowlane trwają od przeszło trzech lat. Inwestycja ma gigantyczne opóźnienie. Realizacja rozpoczęła się w październiku 2015 roku, a zgodnie z kontraktem wykonawca, czyli włoska firma Salini, miał zakończyć realizację tego wartego 870 milionów złotych przedsięwzięcia w... październiku 2017 roku.

  Według inwestora na przeszkodzie stanęły nieuwzględnione w projekcie przeszkody. Jednak zdaniem GDDKiA wykonawca realizuje roboty z opóźnieniem wynikającym nie tylko z przyczyn od niego niezależnych, ale i z niedostatecznej mobilizacji i organizacji robót.

  Inwestor, państwowa instytucja, jaką jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, wysłał do firmy Salini powiadomienie, że naliczy kary umowne. Łączna kwota ma być ostatecznie określona po zakończeniu wszystkich robót na kontrakcie.

  Wykonawca deklarował w połowie roku, że w grudniu zapewni przejezdność na całym budowanym odcinku Chęciny-Jędrzejów.

  - Cały 21-kilometrowy odcinek drogi S7 od Chęcin do Jędrzejowa powinien być przejezdny do końca roku, ponieważ wykonawca w następnym etapie deklaruje również przejezdność ostatniego 4-kilometrowego fragmentu przed samym Jędrzejowem. Objęty specjalnym monitoringiem wykonawca przeorganizował prace tak, aby możliwe było oddawanie etapami poszczególnych fragmentów trasy ekspresowej, co przynosi zamierzone efekty - potwierdza Małgorzata Pawelec.

  - Dokładne terminy wprowadzania zmian w organizacji ruchu są uzależnione także od warunków pogodowych. Im bardziej aura będzie sprzyjać pozostałym do wykonania pracom, tym szybciej otwarte zostaną pozostałe fragmenty S7 - podkreśla.


  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Na te psy musisz mieć pozwolenie urzędnika! To groźne zwierzęta!


  Prezenty dla dzieci na Mikołajki 2018. TOP 10  Rzadko widujesz te znaki drogowe. Lepiej przypomnij sobie, co oznaczają!  Najlepsze seriale 2018 roku. Jaki wybrać na wieczór? Zobacz najciekawsze
  Śladami słynnych filmów i seriali - miejsca, które trzeba odwiedzić! [GALERIA]  Plastik i śmieci zalewają Ziemię? Zobacz niezwykłe zdjęcia z kosmosu
  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (5)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (5) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki!

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki!

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów!

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.