Przegrana Suzuki Korony Handball w pierwszym meczu kieleckiego turnieju

W pierwszym meczu rozgrywanego w Kielcach towarzyskiego turnieju piłkarek ręcznych, Suzuki Korona Handball Kielce przegrała z Młynami Stoisław Koszalin.

Suzuki Korona Handball Kielce - Młyny Stoisław Koszalin 24:33 (11:15)
Suzuki Korona Handball: Chojnacka, Chodakowska - Grabarczyk, Pękala 1, Pastuszka 8, Gliwińska 3, Staszewska 1, M. Więckowska 3 (2), Jasińska 1, Czekala, Gruszczyńska, Rosińska 7 (2), Kędzior.

W pierwszym meczu turnieju beniaminek PGNiG Superligi Kobiet przegrał z piątą drużyną tych rozgrywek w poprzednim sezonie. W porównaniu do pierwszych dwóch turniejów, w których grały kielczanki, w Łaziskach Górnych i czeskim Hodoninie, do składu naszego zespołu doszły bramkarka Marta Chodakowska i grająca pierwszy raz po przerwie macierzyńskiej rozgrywająca, Honorata Gruszczyńska.

Przewaga koszalinianek w tym spotkaniu była wyraźna, wyrównane było tylko pierwsze 15 minut meczu, w 12 minucie było 6:6. W 25 minucie gospodynie przegrywały 9:13, a w 39 - 13:20.

O godzinie 18.15 drużyna trenera Pawła Tetelewskiego zagra z pierwszoligowym MTS Żory. Turniej kończy się w sobotę