Siatkarze STS Skarżysko przegrali w Strzyżowie

Piotr STAŃCZAK
Drugoligowi siatkarze STS Skarżysko-Kamienna przegrali sobotni mecz wyjazdowy z Wisłokiem Strzyżów 0:3. Spadli na przedostatnie miejsce w tabeli.

Wisłok Strzyżów - STS Skarżysko-Kamienna 3:0 (25:21, 25:23, 25:15)

STS: Kruk, Skwarek, Brojek, Michalczak, Lisowski, Szumielewicz, Kowalik (libero) oraz Kuźdub.

W sobotę skarżyszczanie czuli jeszcze w kościach trudy środowego, dwugodzinnego boju z Energetykiem Jaworzno (2:3 we własnej hali). To było widać w poczynaniach drużyny Łukasza Kruka, której impet słabł z minuty na minutę. W pierwszych dwóch setach nasza drużyna toczyła jeszcze wyrównaną walkę z Wisłokiem, ale w końcówkach lepsi okazywali się już gospodarze. STS popełniał błędy, nie kończył ataków. Trzecia partia nie miała już większej historii. W niej skarżyscy siatkarze nie byli w stanie nawiązać walki z miejscowymi i gładko ulegli do piętnastu, zaś w całym pojedynku 0:3.

W pozostałych spotkaniach: Energetyk Jaworzno - Błękitni Ropczyce 1:3, TSV Mansard Sanok - Contimax MOSiR Bochnia 1:3, MKS Andrychów - Hutnik Dobry Wynik Kraków 0:3. Pauzowały Karpaty MOSiR KHS Krosno.

1. Błękitni 5 12 13:5
2. Karpaty 4 11 10:4
3. Hutnik 4 9 10:3
4. Andrychów 5 8 10:11
5. Wisłok 4 6 7:6
6. Energetyk 4 5 8:8
7. Bochnia 4 5 6:9
8. STS 5 4 6:12