UMKS Kielce przegrał w Jarosławiu, ale po walce

kw
Krzysztof Dziura zdobył w Jarosławiu 9 punktów, wszystkie po "trójkach".
Krzysztof Dziura zdobył w Jarosławiu 9 punktów, wszystkie po "trójkach". fot. Sławomir Stachura
Czternastej porażki w sezonie doznali drugoligowi koszykarze UMKS Kielce. W meczu 23 kolejki przegrali w Jarosławiu z wiceliderem tabeli, Zniczem. Najwięcej punktów dla UMKS zdobył Damian Tokarski i wracający po kontuzji Artur Busz, po 12.

Znicz Jarosław - UMKS Kielce 82:67 (22:20, 21:19, 24:13, 15:15)

UMKS: Busz 12, Tokarski 12, Kij 11, Lewandowski 10, Dziura 9, Rzońca 6, Miernik 5, Bacik 2, Kołacz 0.

Trener UMKS zapowiadał walkę na parkiecie wicelidera i choć do Kielc podopieczni Rafała Gila wracają tylko z jednym punktem to walka na parkiecie wicelidera była. Praktycznie przez całą pierwszą połowę wynik oscylował wokół remisu, dopiero w końcówce po błędach kielczan gospodarze odskoczyli na kilkupunktowe prowadzenie.

Z dobrej strony pokazał się wracający po kontuzji kostki Artur Busz, który z doborkiem 12 punktów, wraz z Damianem Tokarski został najskuteczniejszym zawodnikiem w drużynie UMKS.

- Fatalnie rozpoczęliśmy drugą połowę - tłumaczy Rafał Gil. - Znicz wygrał ten fragment gry 12:3 i potem już przewaga gospodarzy była w granicach 10 punktów, a w końcówce po naszych błędach powiększyli ją do 15 - dodaje.