W derbach województwa piłkarzy ręcznych KSSPR Końskie pokonał KSZO Odlewnię Ostrowiec

/PK/
Kamil Markiewicz
W meczu pierwszej ligi piłkarzy ręcznych, KSSPR Końskie wygrało z KSZO Odlewnią Ostrowiec Świętokrzyski 31:23 (13:8).

KSSPR Końskie - KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski 31:23 (13:8).

KSSPR: Witkowski, Wnuk - Mastalerz 1, Grabarczyk 1 (1), Sękowski, Rurarz 2, Bodasiński 1, Maleszak 1, Napierała 1, Pilarski 5, Szczepanik 2, Matyjasik 7 (2), Dobrowolski 2, Smołuch 5, A. Bąk 3.

KSZO Odlewnia: Drabik, Szewczyk - Mazur 2 (2), Fugiel 3, Jamioł 1, Afanasjew 3, Świeca 3, R. Pomiankiewicz 1, T. Pomiankiewicz 4, Biskup, Wojkowski 1, Kalita 5.

Debiut Aleksandra Malinowskiego, byłego gracza między innymi MKS Końskie, w roli trenera KSZO Odlewni Ostrowiec Świętokrzyski, nie wypadł dobrze. Goście praktycznie nie nawiązali walki z dobrze dysponowanym wiceliderem, mieli problemy zarówno w ataku, jak i w grze defensywnej.

KSSPR zagrało bez kontuzjowanych Michała Bąka i Krzysztofa Słonickiego, a już w 15 minucie kontuzji doznał Dawid Maleszak. W niczym to nie przeszkodziło konecczanom, którzy grając bardzo solidnie w obronie, mogli sobie pozwolić na komfort niewykorzystywania wszystkich sytuacji w ofensywie. Od stanu 3:2 gospodarze zdobyli pięć bramek z rzędu (z czego trzy rzucił Sebastian Smołuch) i emocje praktycznie się skończyły.

Po przerwie gospodarze grali swobodnie i powoli powiększali przewagę, a trener Michał Przybylski dał zagrać niemal wszystkim rezerwowym.

W innych meczach: Olimpia Piekary Śl. - ŚKPR Świdnica 26:18 (14:9), MTS Chrzanów - Czuwaj Przemyśl 29:29 (11:15), Viret CMC Zawiercie - AZS Uniwersytetu Zielona Góra 34:32 (18:15), Siódemka Legnica - Ostrovia Ostrów Wlkp. 27:26 (18:15), Szczypiorno Kalisz - PE Gwardia Opole 31:39 (16:20), SPR Tarnów - Olimp Grodków 27:29 (14:18).

1. Gwardia 8 16 277-198
2. Końskie 8 12 246-202
3. Siódemka 8 12 248-229
4. Olimp 8 10 214-201
5. Olimpia 8 10 223-208
6. Ostrovia 8 9 246-242
7. Viret CMC 8 9 232-230
8. Czuwaj 8 8 234-232