W II lidze piłkarzy ręcznych. Wisła Sandomierz prowadziła …11:1

/PK/, /MAT/
Niecodzienne otwarcie meczu w Sandomierzu - Wisła prowadziła z Hitem Bytom 11:1. W weekend rozgrywano zaległe mecze w drugiej lidze szczypiornistów.

Wisła Sandomierz - Hit Bytom 32:22 (19:6)

Wisła: Skowron, Stolarski, Tarka - Kutek 8, Małecki, Ogrodnik 6, Zawada 7, Szklarski, Kucharczak 1, Guz, Sadecki 1, Kwiatkowski 6, Smardz, Białkowski 3, Pawelczyk, Teterycz.

Bardzo dobry mecz gospodarzy, którzy w 17 minucie prowadzili …11:1, a sześć minut później 14:3. Wynikało to z bardzo dobrej obrony i postawy bramkarza Daniela Skowrona, który w pierwszej połowie obronił między innymi trzy rzuty karne. W drugiej połowie sandomierzanie grali spokojnie, a trener Adam Węgrzynowski obficie korzystał z rezerwowych.

KSSPR II Końskie - KSZO Odlewnia Ostrowiec 28:32 (15:13)

KSSPR II: M. Kornecki, Witkowski, Łubowski - Krzywkowski 9, Grabarczyk 4, Kołodziej 3, Trojanowski 3, Makuch 3, Soja 2, Pilarski 2, Maleszak 2, Mączyński.
KSZO Odlewnia: Szewczyk, Drabik - Zdziech 10, P. Sieczka 7, Rurarz 5, Cukierski 4, Radowiecki 4, Majchrzak 1, Byczkowski 1, Lipka, Sitkowski.

Mistrzowie Polski juniorów byli wyraźnie zmęczeni szczecińskim, finałowym turniejem. W 21 minucie prowadzili 12:7, ale potem opadli z sił i w 32 minucie był remis 15:15. W 49 minucie był ostatni remis - 24:24, ale końcówka wyraźnie należała do drużyny z Ostrowca.

AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce - KSSPR II Końskie 32:30 (15:15).

AZS: Porzucek, Godzwon - Kamys 4, Glita 10, Zdrojkowski 8, Kuraś 5, Banach 2, Żaba-Żabiński, Lenty, Kwieciński 2, Bednarski, Kozłowski.
KSSPR II: Łubowski, Janowski, Pawlikowski - Grabarczyk 5, Kołodziej 2, Pilarski 3, Trojanowski 5, Soja 5, Makuch 4, Maleszak 3, Zając 2, Krawczyk, Mączyński.

Niżej notowani "akademicy" na pierwsze prowadzenie w derbowym pojedynku wyszli dopiero na kwadrans przed końcem pojedynku. Wcześniej niemal cały czas minimalne prowadzenie utrzymywali konecczanie, a w 35. minucie wygrywali już nawet 20:16. W końcówce jednak, dzięki skutecznemu Markowi Glicie, gospodarze odskoczyli na trzy bramki (29:26) i nie dali się już dogonić.

Vive Targi II Kielce - Siódemka Chełmek 33:26 (16:13)

Vive Targi Kielce II: Buchcic, Jastrząb - Wróblewski 8, Chęcina, Sękowski, Rączka 1, Fugiel 3, Pięta 1, Mochocki, Stefaniec 2 (2), Zimoch 2, Styrna 7, Pluciński 2, Papaj 6, Chodur 1, D. Przybylski.

Po kiepskim początku (0:3, 1:4) kielczanie szybko odrobili straty i w 20 minucie wygrywali 10:6. Chwila niepewności była jeszcze w 38 minucie (21:20), ale nasz zespół zdobył trzy bramki z rzędu i do końca kontrolował sytuację.

W innym meczu: Siódemka Chełmek - Orzeł Przeworsk 28:31 (13:12).

W następnej kolejce, 24-25 marca: Politechnika - Vive Targi II, KSZO Odlewnia - Orzeł, Wisła - Control Process, KSSPR II pauzuje