MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wybory samorządowe 2018. Kandydaci na wójta Mniowa prezentują swoje programy wyborcze

Paula Goszczyńska
21 października wybory samorządowe. Trwa kampania wyborcza. Chcemy przybliżyć Państwu sylwetki kandydatów na burmistrzów i wójtów miast i gmin w powiecie kieleckim oraz ich programy. Zapytamy wszystkich, co jest dla ich Małych Ojczyzn najważniejsze. Co będą chcieli zmienić lub ulepszyć, a z jakich zadań zrezygnują. W gminie Mniów o władzę walczy trzech kandydatów.

Mariusz Adamczyk - Polskie Stronnictwo Ludowe

Wybory samorządowe 2018. Kandydaci na wójta Mniowa prezentują swoje programy wyborcze

To obecny wójt. Ma 38 lat i mieszka w Mniowie. Ma wyższe wykształcenie. Jest żonaty, ma dwie córki. Jeśli chodzi o drogę zawodową to przez większość czasu prowadził własną działalność gospodarczą. Od 2014 pełni funkcję wójta gminy Mniów. Radny Rady Gminy Mniów przez dwie kadencje, był także przewodniczącym Rady Gminy. Jego hobby to motoryzacja i turystyka. Od niedawna pasjonuje się również leśnictwem oraz szeroko pojętą ochroną środowiska.

- Przez cztery lata obecnej kadencji dałem się poznać z tej strony, że wykonałem bardzo dużo inwestycji - zarówno kanalizacyjnych, jak związanych z infrastrukturą drogową. Jedną z największych inwestycji, na którą niedawno podpisałem umowę to dalsza część budowy sieci kanalizacyjnej i wodociągowej. Kolejną ważną inwestycją, którą rozpocząłem jest rewitalizacja sołectwa Mniów. Zbudujemy w centrum Mniowa jeden duży budynek funkcjonalno-użytkowy, gdzie będą miejsca do wydzierżawienia dla przedsiębiorców z terenu naszej gminy, miejsca na świetlicę oraz dla seniorów. W centrum zostanie również kilka budynków wyburzonych, a w ich miejsce powstanie małe targowisko. Basen zostanie odnowiony, utworzone będą dwa poziomy z atrakcjami wodnymi oraz lodowiskiem. W planach jest również kino letnie, żłobek oraz Dom Pomocy Społecznej. Będę też stawiał na inwestycje drogowe - mówi Mariusz Adamczyk.

Zbigniew Krakowiak - własny komitet wyborczy

Wybory samorządowe 2018. Kandydaci na wójta Mniowa prezentują swoje programy wyborcze

Ma 47 lat i wykształcenie wyższe ekonomiczne. Żonaty, dwoje dzieci. W przeszłości piastował funkcję kierownika referatu Gospodarki Komunalnej, Przestrzennej i Ochrony Środowiska w Urzędzie Gminy w Mniowie. Potem przez pięć lat był sekretarzem gminy Mniów. Kierownikiem Inwestycji, Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Mienia Gminnego w Urzędzie Gminy w Piekoszowie był od 2015 roku, a od początku 2018 roku jest prezesem Zakładu Usług Komunalnych w Piekoszowie.

- Utworzenie żłobka gminnego to jeden z moich priorytetów. Takiej placówki nie ma w naszej gminie i słyszę od mieszkańców, że bardzo jej brakuje. Poza tym, chciałbym postawić na poprawę jakości kształcenia, co wypłynęłoby na zatrzymanie przenoszenia dzieci do szkół poza gminę. Wiele jest także do zrobienia, jeśli chodzi o rozwój infrastruktury drogowej, wodociągowej i kanalizacyjnej. Podobnie jest w kwestii rozwoju gminnego ośrodka zdrowia. Chciałbym postawić na rehabilitację i specjalizację. Będę chciał także powołać do życia samorządowy ośrodek kultury i sportu oraz radę pożytku publicznego. Zależy mi na ścisłej współpracy z mieszkańcami, dlatego też deklaruję otwartość na wszystkie sołectwa, bo na ich rozwoju zależy mi szczególnie. Ważną kwestią jest także modernizacja gminnego oświetlenia i wymiana go no energooszczędne. Ludzie oczekują konkretnych efektów, a ja nie składam pustych obietnic. Naszej gminie trzeba przywrócić należytą powagę, a co za tym idzie właściwe miejsce w powiecie i województwie. Mamy wielki potencjał i duże możliwości, a ja mam wiedzę oraz piętnastoletnie doświadczenie. Do zrobienia jest jeszcze wiele w każdym obszarze - mówi Zbigniew Krakowiak.

Piotr Wilczak - Prawo i Sprawiedliwość

Wybory samorządowe 2018. Kandydaci na wójta Mniowa prezentują swoje programy wyborcze

Ma 44 lata, jest żonaty i ma dwoje dzieci. Posiada 14-letnie wykształcenia na stanowisku kierowniczym - jako wicedyrektor szkoły. Jednocześnie uczy matematyki w Szkole Podstawowej imienia Jana Pawła II w Mniowie. Angażuje się w życie społeczne gminy, gdyż jest prezesem Stowarzyszenia Quo Vadis. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Pedagogicznej imienia Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie na kierunku matematyka. W wolnym czasie uwielbia czytać książki oraz uprawiać sport.

- Priorytetem będzie bezpieczeństwo mieszkańców gminy Mniów. Będziemy dążyć do poprawy jakości dróg gminnych i powiatowych. Chcemy też przywrócić posterunek policji na terenie gminy. Stawiam również na dokończenie kanalizacji na terenie gminy. To wygoda dla mieszkańców oraz ochrona środowiska. Bardzo ważnym punktem programu jest budowa żłobka gminnego. To bardzo wyczekiwana inwestycja. Chcę postawić na rozwój edukacji, zajęć pozalekcyjnych oraz utworzenie świetlic w miejscowościach oddalonych od szkół. Kolejnym ważnym punktem jest powołanie Gminnego Ośrodka Kultury. W planach mamy także utworzenie nowych planów zagospodarowania przestrzennego. Chcemy przyciągnąć nowych mieszkańców, ale i inwestorów. Dzięki temu gmina będzie się rozwijać. - Ważne jest dla mnie wsparcie dla stowarzyszeń, które funkcjonują na terenie gminy i pozyskiwanie dla nich środków finansowych oraz wsparcie dla seniorów poprzez przystąpienie do programu Senior+ - informuje Piotr Wilczak.

POLECAMY RÓWNIEŻ:




Przygotowanie grzybów - krok po kroku - do spożycia, suszenia, mrożenia, marynowania




Praca marzeń, czyli TOP 10 wyjątkowych stanowisk pracy





TOP 10 polskich przysmaków w zagranicznym wydaniu






Oglądasz KUCHENNE REWOLUCJE? Oto QUIZ dla ciebie





Muszka owocówka. 10 sposobów jak się jej pozbyć z kuchni





Najdziwniejsze pytania w "Milionerach" [QUIZ]




ZOBACZ TEŻ: Sportowy flesz filmowy. Którzy sportowcy mają najwięcej dzieci?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie