Wygrana Wisły Sandomierz po zaciętym meczu

PK
Kamil Markiewicz
W meczu grupy B drugiej ligi piłkarzy ręcznych, rezerwy Azotów Puławy przegrały z Wislą Sandomierz.

Azoty II Puławy – Wisła Sandomierz 23:24 (13:13)

Wisła: Skowron, Łukawski – Solon 2, Kabata, Białkowski 1, Rusin 4, Teterycz, Statuch, Serafin 1, Szklarski, Kubisztal 2, Dusak 6, Cupisz 5, Werstler 3.

Wiślacy zaczęli sezon od zwycięstwa na trudnym terenie. Rezerwy Azotów to wprawdzie młody zespół, ale dysponujący bardzo dobrymi warunkami, rzutem z drugiej linii i grający poukładaną piłkę ręczną.

W pierwszej połowie początkowo dominowali puławianie, którzy w 21 minucie prowadzili 9:4. Goście zaczęli mocniej grać w obronie i jeszcze przed przerwą odrobili straty.

Druga część gry to przewaga sandomierzan, którzy odskakiwali na jedną bramkę różnicy, ale Azoty doprowadzały do remisu. W 40 minucie nasz zespół prowadził 18:16, ale za chwilę znów było po równo. Wisła dostawała sporo kar, w 45 minucie czerwoną kartkę w konsekwencji trzech kar zobaczył Tadeusz Dusak, a w 54 to samo spotkało Krzysztofa Teterycza.

W 58 minucie gola na 23:24 zdobył dla Wisły Sebastian Werstler i już do końca spotkania nie padła żadna bramka. – Wygrana jest dla nas cenna, wszystkim będzie się grało w Puławach bardzo trudno. Zagraliśmy bardzo dobrze w obronie, na pochwały zasłużyli także bramkarze – mówił trener Wisły, Adam Węgrzynowski.