Zwycięstwo KSSPR Końskie z AZS UZ Zielona Góra

(KAR)
W sobotnim meczu 20. kolejki pierwszej ligi piłki ręcznej mężczyzn KSSPR Końskie pokonał we własnej hali outsidera rozgrywek AZS UZ Zielona Góra 28:23.

KSSPR Końskie AZS UZ Zielona Góra 28:23 (12:10)
KSSPR: Witkowski, Wnuk - Mastalerz, Krupa, Sękowski 5, Rurarz 2, Słonicki, Bodasiński 3, Maleszak 2, Napierała 2, Pilarski 6, Szczepanik, Matyjasik 8, Krzywkowski.

W pierwszej połowie nie było widać, że oba zespoły dzieli aż trzynaście miejsc w ligowej tabeli. Koneckim zawodnikom ciężko grało się z zespołem z Zielonej Góry. W 27 minucie goście wyszli na prowadzenie 10:9. Szybko jednak odpowiedzieli gospodarze, którzy pierwszą część spotkania wygrali 12:10. W drugiej połowie KSSPR zagrał dużo lepiej, a przede wszystkim skuteczniej. Z minuty na minutę powiększał on swoją przewagę. Ostatecznie zwyciężył 28:23.

- W pierwszej połowie zagraliśmy słabiej w ataku. Nie mogliśmy sobie poradzić z zespołem, który jest młody, ale obdarzony dobrymi warunkami fizycznymi. To było jedną z przyczyn naszej porażki w Zielonej Górze. Całkiem inaczej wyglądała druga cześć spotkania, w której zagraliśmy kombinacyjnie. Udało nam się osiągnąć pięciobramkową przewagę, którą utrzymaliśmy do końca spotkania - mówił Michał Przybylski, trener KSSPR.

W innych meczach 20. kolejki: Czuwaj Przemyśl - KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski 34:32, MTS Chrzanów - MKS Kalisz 36:31, SPR Tarnów - Gwardia Opole 21:34, Olimpia Piekary Śląskie - UKS Olimp Grodków 23:33, Viret CMC Zawiercie - Ostrovia Ostrów Wielkopolski 33:27, Siódemka Miedź Legnica - ŚKPR Świdnica - przełożony 11 marca.

1. Gwardia Opole 20 40 697-486
2. KSSPR Końskie20 31 611-534
3. Olimp Grodków 19 26 514-465
4. Siódemka Miedź Legnica 18 24 526-503
5. Czuwaj Przemyśl 20 22 580-592
6. KSZO Odlewnia 20 18 558-579
7. Olimpia Piekary Śląskie 20 18 550-570
8. SPR Tarnów 20 17 566-619