MKTG SR - pasek na kartach artykułów

To był rolniczy najazd na Kielce

Marzena Ślusarz
To był rolniczy najazd na Kielce
To był rolniczy najazd na Kielce Dawid Łukasik
Potęga maszyn zachwycała, innowacyjność zadziwiała, liczba zwiedzających bije zeszłoroczny rekord – XIX Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej należy zaliczyć do bardzo udanych.

616 wystawców z różnych zakątków świata zapewniło ofertę z każdej dziedziny branży rolniczej, przez hale Targów Kielce od piątku do niedzieli przeszły tłumy. – W niedzielne południe doliczyliśmy się 55 tysięcy sprzedanych biletów, a liczenie wciąż trwa, mimo tak niesprzyjającej pogody mamy wielki ruch – podawała wczoraj Joanna Massalska z biura prasowego targów Kielce. Przyjechali z niemal każdego zakątka Polski. Spotkaliśmy gości spod Lublina i spod Gorzowa w Wielkopolsce, ze Słupska i z Zakopanego. Kieleckie drogi nie ułatwiały dojazdu. Korki w każdy dzień trwania Agrotechu tworzyły się od Miedzianej Góry, zatory były na każdej ulicy miasta prowadzącej do Targów. Jednak zatrzymywani w halach przez nas zwiedzający nie żałowali czasu na drogę i mówili „warto było”.

 

ZA KIEROWNICĄ CUDEŃKA

Wielkie zainteresowanie malowało się na twarzach tak młodszego, jak i starszego pokolenia rolników, kiedy wsiadali za kierownice najnowocześniejszych maszyn. – Prawdopodobnie nigdy takiego cudu techniki nie kupię, bo i nie będzie potrzebny, ale usiąść w kabinie, za kierownicą machiny to niesamowita przyjemność. Warto tu przyjechać i poczuć moc sprzętu – mówił pan Roman, gospodarz z Wielkopolski przy stoisku New Holland. Znaczna większość gości tylko oglądała, ale dla wystawców liczy się przede wszystkim to, że mogą zaprezentować swoją ofertę. Taka promocja procentuje w przyszłości.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA: Tłumy na targach Agrotech

CZYTAJ TAKŻE: Agrotech ściągnął całą Polskę. Było mnóstwo prezentacji nowości sprzętu rolniczego

 

– Pogoda nie dopisała, ale ważne, że klienci dopisują. Dla dobrego interesu warto się przemęczyć – mówił Marek Raczyński, przedsiębiorca z Kielc, który oferował osprzęt rolniczy. Za bardzo udane uważa targi Zbigniew Rewera, sadownik i przedsiębiorca z Chwałek w powiecie sandomierskim, laureat plebiscytu „Rolnik Roku 2012”. – Mieliśmy duże zainteresowanie. Stoisko na targach mamy drugi lub trzeci raz, w tym roku wystawiliśmy przede wszystkim kosiarki rolnicze, sadownicze, drogowe. Jestem zadowolony, firma zaprezentowała swoją ofertę, a przy okazji zobaczyłem, co mają inni, zwłaszcza konkurencja. Mam cichą nadzieję, że może w kolejnych latach przybędzie stoisk ze sprzętem dla sadowników – podsumował Zbigniew Rewera.

WYJŚĆ DO ROLNIKA

Za potrzebne uznały też swoje stoiska instytucje rolnicze. Robert Szwagierczak z kieleckiego oddziału Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego powiedział, że mają wielu pytających. Najczęściej mówią o bezpieczeństwie pracy w gospodarstwie. – Jeden z gości stwierdził, że w rolnictwie dużym problemem jest brak nadzoru, nie ma przepisów BHP do jakich muszą się stosować pracodawcy, nie ma sposobu, by kontrolować i zapobiegać wypadkom zanim się wydarzą – relacjonował Robert Szwagierczak.

 

ZŁOTO DLA NASZYCH 

Podczas targów Agrotech wyróżniono firmy, które wyjątkowo przysłużyły się dla rozwoju rolnictwa. Wśród laureatów Złotych Medali Targów Kielce znalazła się firma Olimax z podkieleckiej Bilczy. Przedsiębiorstwo święciło triumfy w kategorii Nawozy. – Nagrodę otrzymaliśmy za nawóz Microplan Rzepak, za skład chemiczny sprzyjający środowisku naturalnemu i wysokiej efektywności przyswajania składników pokarmowych. Stosuje się go w niedużych ilościach, jest bardzo skuteczny i wydajny – relacjonowała Zofia Vahlberg, właścicielka firmy OLIMAX. – Czujemy się ogromnie docenieni, tym bardziej, że konkurencja była duża – dodawała. Galę wręczenia nagród XIX Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH 2013 uświetnił minister rolnictwa i rozwoju Stanisław Kalemba. Minister przez trudności na trasach dotarł do Kielc dopiero w piątek wieczorem, zdążył na finał imprezy.
 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia