Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

To oni napędzają świętokrzyską gospodarkę. Skrzydła 2015 wręczone

Marzena Smoręda[email protected]
Dawid Łukasik
W piątek już po raz 20. wręczyliśmy naszym firmom i instytucjom nagrodę gospodarczą Skrzydła

Tegoroczna gala nagrody Skrzydła, ktora odbyął sie w piątek, 25 września w Hotelu Uroczysko w Cedzynie  była wyjątkowa,  bo jubileuszowa. Z tej okazji zaszczycili ją wyjątkowi goście.

Ideą przewodnia nagrody jest promocja produktów i usług z naszego regionu Statuetki dla producentów najlepszych,  innowacyjnych produktów wręczyliśmy już po raz 20piętnastu laureatom, którymi są firmy i instytucje utrzymujące na świętokrzyskim rynku i w Polsce od lat  wysoką rynkową pozycję.

 

Skrzydła 2015 wręczone - ZDJĘCIA

Znamienici goście na 20. jubileuszowej gali Skrzydła 2015. Zobacz kulisy niezwykłego wieczoru

 

Ich sukces świętowaliśmy na podczas uroczystej wieczornej gali w hotelu Uroczysko w Cedzynie koło Kielc.  Firmy i instytucje zostały wybrane przez Kapitułę, której członkowie reprezentują najważniejsze gospodarcze organizacje regionu świętokrzyskiego. Na uroczystości nie zabrakło znamienitych gości, między innymi Grzegorza Schetyny, ministra spraw zagranicznych, Arkadiusza Bąka, wiceministra gospodarki i Beaty Oczkowicz, wiceminister obrony narodowej.

Wyjątkowe wyróżnienie

Nagroda gospodarcza Skrzydła zadebiutowała w 1996 roku pod hasłem „Uciekamy z Polski B” i szybko wyrosła na najstarszą i najbardziej prestiżową nagrodę gospodarczą regionu, promującą te firmy, które nie bały się wkroczyć w nową rynkową rzeczywistość, a swoimi produktami promowały dobra jakość i innowacyjne technologie. Dziaisj, po dwudziestu latach, nagrody nie straciły na znaczeniu. Nadal prestiżowe laury otrzymują te firmy i instytucje oraz jednostki samorządowe, które produkują swoje wyroby i świadcza usługi w oparciu o najlepsze wzorce. Te jakość co roku nagradza kapituła.   

Promują Świętokrzyskie

Do redakcji „Echa Dnia” napłynęło w tym roku wiele zgłoszeń od firm i instytucji, którym zależało, aby właśnie ich produkty, usługi i działania zostały dostrzeżone oraz nagrodzone. Wybór był bardzo trudny, bo Kapituła może wyróżnić równorzędnymi nagrodami maksymalnie 20 podmiotów. W tym roku przyznano 15 statuetek. A wybór nie był łatwy, bo trwające od lat zawirowania światowej gospodarki odciskają piętno również na naszych przedsiębiorstwach. Wyjątkowy zaszczyt przypadł w tym roku firmie Przetwórstwo Mięsa Zychowicz z Daleszyc, która za 25-letnią obecność na rynku z niezmiennie znakomitą ofertą otrzymała statuetkę z diamentem.

Sukcesy mimo przeciwności  

- Mimo wielu gospodarczych przeciwności są w Świętokrzyskiem firmy, które udowadniają, że sukces można osiągnąć nawet w tak niesprzyjających okolicznościach. Ciągłe udoskonalają i ulepszają swoją ofertę, podnoszą jakość usług i sięgają po coraz nowocześniejsze rozwiązania. Wśród tegorocznych wyróżnionych są debiutanci i firmy, które po raz kolejny sięgają po laury. Zdecydował o tym ich rozwój w nowych obszarach działalności, inwestowanie w sprzęt, nowe technologie i podnoszenie kwalifikacji kadry specjalistów  - mówił Janusz Kania, zastępca redaktora naczelnego Echa Dnia.

Wielką galę przy wypełnionej po brzegi widowni na której zasiedli goście, przedstawiciele nagrodzonych firm, ich rodziny i znajomi prowadziła znana telewizyjna prezenterka Małgorzata Kosik. Na scenie występował zespół Sweet Combo.

Po rozdaniu nagród nasi laureaci świętowali sukces na uroczystym bankiecie.   

Nagroda Skrzydła 2015

Muzeum Wsi Kieleckiej  z Kielc za  projekt: „Z Szafy prababci. Stroje różnych zawodów w małym miasteczku kieleckim” . Znakiem rozpoznawczym  są  imprezy plenerowe, 

Ekobox SA z Wiśniówki za kompleksową usługę energetyczną w zakresie projektowania i wykonawstwa. Ma ugruntowaną  pozycję w branży budownictwa energetycznego i telekomunikacyjnego.  

HSD Inwestycje z Kielc za Apartamenty „Złota” w Kielcach. Działa od 2005 roku,  realizuje budynki mieszkalne wielorodzinnei  obiekty biurowo-usługowo-handlowe.

Piekarnia Białogon z Kielc  za chleb żytni ze słonecznikiem i wykiełkowanymi ziarnami żyta . Bardzo silnie wrosła w wizerunek lokalnego rynku i ma swoich stałych klientów.  

Przetwórstwo Mięsa Zychowicz z Daleszyc za 25-lecie działalności w województwie świętokrzyskim. Rrodzinne przedsiębiorstwo może poszczycić się pozycją lidera na świętokrzyskim rynku mięs i wędlin, 

Wodociągi Kieleckie z Kielc  za rozbudowę i modernizację oczyszczalni ścieków w Bartkowie, gmina Zagnańsk .Jeden z największych inwestorów w regionie i kraju. Realizuje  wartą 200 milionów złotych rozbudowę sieci.

Kolegium Szkół Prywatnych z  Kielc za Projekt Innowacyjny - dwujęzyczna szkoła podstawowa i dwujęzyczne gimnazjum.

Kolegium Szkół Prywatnych jest najstarszą niepubliczną szkołą w Kielcach.

Politechnika Świętokrzyska z  Kielc za działalność Uczelni w zakresie ochrony własności intelektualnych .Kształci przyszłych inżynierów na europejskim poziomie.

Wyższa Szkoła Ekonomii Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach  za Innowacyjne i Praktyczne Kierunki Kształcenia . Od lat zajmuje wysokie miejsca w rankingach, należąc do ścisłej czołówki niepublicznych uczelni magisterskich w Polsce.

Kielecka Fabryka Mebli z  Kielc za System Meblowy Luxor. Nowoczesna  fabryka specjalizuje się w wyposażeniu obiektów użyteczności publicznej, w produkcji i sprzedaży mebli kuchennych, pokojowych i biurowych.

Świętokrzyskie Centrum Usług Motoryzacyjnych z  Kielc za  salon ze Złotym Certyfikatem Ekologicznym BMW AG . Nowoczesny kompleks handlowo-usługowy oferujący pełen zakres usług z branży motoryzacyjnej. To pierwsze tak kompleksowe rozwiązanie w Kielcach i regionie świętokrzyskim.

Becher Development z  Kielc za Becher Jeleniowska . Firma od 1999  roku koncen-truje się wyłącznie na branży budowlanej. Budowę mieszkań, lokali usługowych, domów wielorodzinnych i apartamentów kontynuuje w najlepszych tradycjach budowlanych.

Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego w Kielcach  za nową jakość kształcenia muzycznego w województwie świętokrzyskim.. Funkcjonujena mapie kieleckiego szkolnictwa artystycznego od 2013..  

Trakt SA z Kielc  za mieszankę mineralno-asfaltową na zimno „Trakt” . Ma kilkudziesięcioletnie doświadczenie i  innowacyjne rozwiązania, wykwalifikowaną kadręi oraz wysoką jakość wykonywanych robót.

Targi Kielce za skuteczną promocję regionu świętokrzyskiego. W ciągu 23 lat wyrosły na jednego z dwóch liderów rynku wystaw w Polsce i Europie Środkowo- Wschodniej.

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: „Wojna cenowa” sklepów. Ile sklepy na tym zarabiają?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia