Nasza Loteria

Uczelnia z perspektywą na lata

Redakcja
Siedziba uczelni znajduje się przy ulicy Jagiellońskiej w Kielcach.
Siedziba uczelni znajduje się przy ulicy Jagiellońskiej w Kielcach. fot. Archiwum
Diament Świętokrzyski 2015 dla Wyższej szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach, uczelni z ogromnymi perspektywami. Uczelnia powstała w 1997 roku. Od tego czasu dynamicznie się rozwija. Od początku istnienia WSEPiNM misją jest kształcenie w celu przygotowania wysoko wykwalifikowanej kadry do pracy w przedsiębiorstwach produkcyjnych, finansowych, handlowych, podmiotach medycznych, w urzędach i instytucjach publicznych, korporacjach, organizacjach pozarządowych,a także do otwierania własnych firm i bycia przedsiębiorcą.

Kandydaci na studia w coraz większym stopniu oczekują od uczelni zdobycia umiejętności praktycznych z dobrą perspektywą na znalezienie pracy. Powoli znikają te kierunki, które oparte są na teoretycznej formule studiowania, a wzrasta zainteresowani kierunkami praktycznymi takim jak pielęgniarstwo, ratownictwo medyczne lub finanse i rachunkowość.

Możliwość kształcenia na magisterskich studiach z kosmetologii to efekt ciężkiej pracy, jaką uczelnia wnosi od lat we własny rozwój. Musiała on spełnić konkretne warunki, nie tylko w kategoriach ilościowych, ale przede wszystkim jakościowych. Prowadzi prace badawcze, organizuje konferencje naukowe z zakresu nauk medycznych, w dużej mierze z kosmetologii, rozwija własną kadrę naukową. To wszystko oraz spełnienie warunków Ministerstwao Nauki i Szkolnictwa Wyższego zaowocowało uzyskaniem uprawnień do prowadzenia studiów II stopnia na  kosmetologii.

Oferta kształcenia na innowacyjnym kierunku Zarządzanie i Coaching, przygotowana została na bazie wieloletnich doświadczeń wykładowców, menedżerów współpracujących z uczelnią oraz praktyków. WSEPiNM wspiera studentów w ich rozwoju osobistym, organizując spotkania w ramach Akademii Rozwoju Osobowości. Te spotkania cieszą się dużą popularnością. Wielu studentów uczestniczy w nich, chcąc się rozwijać i doskonalić komunikację interpersonalną. Podchodząc świadomie do własnych umiejętności nawiązywania relacji i wywierania wpływu, dostrzegają różne blokady, które nie pozwalają im iść do przodu oraz wyznaczać i realizować cele. Dlatego uczelnia wychodzi naprzeciw oczekiwaniom nie tylko młodych ale i doświadczonych menedżerów, oferując im studia na jedynym w Polsce kierunku studiów licencjackich - zarządzanie i coaching.

Celem studiów licencjackich bezpieczeństwo i higiena pracy  jest przygotowanie wysokiej klasy specjalistów z  powyższego zakresu oraz ochrony środowiska pracy. Praktyki dla studentów tego kierunku realizowane są w instytucjach oraz jednostkach związanych z administracją, takich jak: Państwowa Inspekcja Pracy, sąd administracyjny, prokuratura, administracja państwowa i samorządowa, a także w Stowarzyszeniu Prawników Administracji Publicznej.

Marzena Smoręda

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia