MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W jakim banku najlepiej założyć konto firmowe? Ranking kont firmowych luty 2023

Łukasz Grochulski
Planujesz założenie firmy lub już ją masz i chcesz korzystać z jak najlepszych warunków dla rachunku bankowego dla Twojej działalności? Poznaj wyniki rankingu kont firmowych na luty 2023. W zestawieniu uwzględniliśmy różne kryteria, m.in. takie jak aktualne promocje czy opłaty za prowadzenie. Sprawdź, w jakim banku najlepiej otworzyć rachunek dla Twojej firmy.

Nest Bank - najlepsze konto firmowe w lutym 2023

Zwycięzcą najnowszego rankingu rachunków dla firm zostaje Nest Bank ze swoją ofertą BIZnest Konta. Instytucja proponuje aktualnie najbardziej korzystne warunki, ponieważ zapewnia darmowe:

 • prowadzenie pierwszego konta;
 • internetowe przelewy krajowe Elixir, także do ZUS i US;
 • korzystanie z pierwszej karty debetowej Visa;
 • wpłaty i wypłaty BLIKIEM z bankomatów;
 • korzystanie z bankomatów Euronet na terenie Polski;
 • kody SMS do autoryzacji przelewów przez internet.

Ponadto Nest Bank przygotował bonusy. Pierwszy z nich to premia za aktywność w wysokości do 700 zł. Aby otrzymać nagrodę należy:

 • otworzyć konto firmowe, wykonać jedną operację kartą i udzielić wymaganych zgód marketingowych (50 zł);
 • wykonać w każdym z 5 pierwszych miesięcy przelewu do ZUS/US i minimum 3 dowolne transakcje BLIKIEM, kartą lub przelewem (5 x 50 zł);
 • zamówić i korzystać z terminalu płatniczego (do 400 zł).

Druga promocja umożliwia otrzymanie karty podarunkowej na zakupy w Allegro o wartości 700 zł. Wystarczy założyć nowe Konto Firma Allegro z linku otrzymanego po otwarciu konta, wyrazić zgody marketingowe i wystawić min. 1 ofertę w czasie trwania promocji. Trzeba także wskazać rachunek w Nest jako ten służący do wypłat za sprzedane ogłoszenia. Na skorzystanie z promocji mamy czas do 28 lutego 2023 roku.

Założenie BIZnest Konta to także dodatkowe korzyści, w postaci terminala płatniczego za 0 zł za dzierżawę i prowizję, jak również możliwość otrzymania za niego 400 zł premii. Bank oferuje również korzystanie z Nest POS, który pozwala na przyjmowanie płatności na telefonie. Na klientów firmowych banku czeka ponadto Portal Obsługa Faktur do wystawiania rachunków kosztowych i sprzedażowych za 0 zł.

Crédit Agricole - konto Solista Biznes

Drugie miejsce w rankingu zajmuje Credit Agricole z kontem Solista Biznes dla jednoosobowych działalności gospodarczych. Bank gwarantuje 0 zł za prowadzenie konta i darmową kartę, jeśli w poprzednim miesiącu kalendarzowym wykonamy min. 1 przelew do ZUS lub gdy na rachunek wpłynie min. 2000 zł. Darmowe są także zlecenia stałe i wpłaty we wpłatomatach w placówkach CA. Bank dodatkowo udostępnia wygodną aplikację do zarządzania finansami firmy oraz opcję ekspresowych przelewów Elixir.

Zakładając konto w Credit Agricole możemy zyskać nawet 2400 zł premii. Aby otrzymać nagrodę wystarczy:

 • otworzyć konto w aplikacji i wpłacić w pierwszym miesiącu min. 500 zł (100 zł);
 • wykonywać przelewy do ZUS/US od kolejnego miesiąca od otwarcia konta co miesiąc przez rok (300 zł);
 • od kolejnego miesiąca po otwarciu rachunku co miesiąc przez rok dokonywać min. 3 płatności kartą (zwrot 3% maks. 125 zł miesięcznie);
 • podpisać umowę o kredyt firmowy lub terminal płatniczy. Przy tym drugim rozwiązaniu należy zapewnić wpływy z transakcji w wysokości min. 500 przez kolejne 3 miesiące (500 zł).

Na skorzystanie z promocji mamy dużo czasu, ponieważ trwa do 30.06.2023 roku. Zakładając konto w Credit Agricole możemy także skorzystać z wcześniej wspomnianego terminala lub kredytu firmowego, a także kredytu w rachunku bieżącym, leasingu czy rachunku oszczędnościowego.

Konto Firmowe Godne Polecenia w Santander

Ostatnie miejsce na podium w rankingu kont firmowych na luty 2023 należy do Santander Bank Polska z Kontem Firmowym Godnym Polecenia. W jego ramach otrzymujemy darmowe prowadzenie pod warunkiem wykonania jednego przelewu miesięcznie do ZUS/US na kwotę min. 200 zł i subkonto walutowe w USD, EUR lub GBP za 0 zł. Bezpłatne są także przelewy do ZUS/US w bankowości internetowej, a także 10 pierwszych przelewów Elixir w miesiącu. Dodatkowo przy wyrażeniu zgód marketingowych otrzymujemy darmową pierwszą kartę do konta, a także wypłaty z bankomatów w Polsce i na świecie.

Tak jak w przypadku poprzednim ofert, Santander przygotował promocyjne warunki. W jej ramach możemy zyskać:

 • do 900 zł zwrotu za transakcje kartą, przy wykonywaniu przelewów z konta do ZUS/US na min. 200 zł do 20 dnia miesiąca po miesiącu w którym zrealizowano transakcje bezgotówkowe (maks. 150 zł miesięcznie przez 6 miesięcy);
 • 300 zł za zawarcie umowy kredytu do 6 miesięcy od przystąpienia do promocji i wykonywanie przelewów ZUS/US na min. 200 zł do 20 dnia miesiąca po miesiącu zawarcia umowy oraz utrzymanie jej w dniu wypłaty premii;
 • 300 zł za podpisanie umowy o leasing lub pożyczkę leasingową na kwotę min. 10 000 zł przy spełnieniu takich samych warunków, jak powyżej;

Akcja promocyjna trwa do 31 lipca 2023 roku. Santander oferuje ponadto m.in. eKsięgowość, czyli portal zapewniający dostęp do finansów oraz faktur i możliwość skorzystania z terminala płatniczego

Bank Pekao - konto firmowe w promocji

Warto także zwrócić uwagę na inny rachunek, czyli promocyjne Konto Przekorzystne Biznes. W jego ramach otrzymujemy bezterminowe darmowe prowadzenie, a także 10% zwrotu z transakcji bezgotówkowych wykonaną kartą Mastercard. Bezpłatne są także wpłaty do 100 000 miesięcznie, korzystanie z wpłatomatów Pekao i przelewy mobilne Elixir.

Konto Przekorzystne Biznes pozwala na zyskanie także do 1400 zł premii. Możemy otrzymać maksymalnie 600 zł za korzystanie z terminala płatniczego oraz jednorazowo 800 zł za podpisanie umowy na kredyt lub pożyczkę z gwarancja, czy faktoring lub leasing. Promocja przygotowana przez Pekao trwa do 28 lutego 2023 roku.

iKonto Biznes w Alior Bank

Korzystna jest także oferta Alior Banku, czyli iKonto Biznes. W tym przypadku jego otwarcie i prowadzenie jest darmowe, tak samo jak korzystanie z bankomatów (nielimitowane wypłaty w oddziałach i pierwsza operacja w miesiącu poprzez urządzenia sieci Planet Cash i Euronet). Nic nie płacimy także za krajowe przelewy Elixir, internetowe transgraniczne/SEPA w trybie zwykłym przy opcji kosztowej SHA oraz wydanie i korzystanie z karty Mastercard z Plusem do końca 2023 roku.

Alior Bank nagradza też aktywnych posiadaczy rachunku. W sumie możemy otrzymać do 1 500 zł rocznie. Jak to zrobić? Za konkretne działania dostajemy określone premie:

 • 20 zł za przelew do ZUS/US (na kwotę min. 500 zł);
 • 10 zł za przelew SEPA (na kwotę min. 100 EUR);
 • 25 zł za transakcje kartą (na min. 2 000 zł w miesiącu);
 • 10 zł za korzystanie z oferty kas fiskalnych (jeśli na rachunek wpłynie bonusowy przelew z PCKF na kwotę 100 zł);
 • 25 zł za transakcje walutowe (operacje na łączną kwotę min. 5 000 jednostek waluty obcej);
 • 15 zł za przelew zagraniczny (min. trzy przelewy zagraniczne lub przelewy w walucie obcej w kraju);
 • do 20 zł za średniomiesięczne saldo na rachunku (najwyższa kwota za wartość od 100 000,01 zł).

Premia wypłacana jest pod warunkiem wykonania minimum 4 transakcji kartą w miesiącu, nie dotyczy to jednak pierwszego miesiąca uczestnictwa w promocji. Co więcej, mamy też szansę na otrzymanie do 1800 zł (do 200/mies. dla nowych klientów) zwrotu za zakupy na stacjach paliw kartą debetową Mastercard z Plusem do końca września 2023 roku.

ING Bank Śląski - Konto Direct

Rachunek firmowy dla firm w ING oferuje 0 zł za prowadzenie konta, przelewy internetowe - krajowe w PLN i w EUR do krajów SEPA przez pierwsze 24 miesiące. Aby skorzystać z promocji, należy prowadzić JDG i być nowym klientem banku. Promocja trwa do 31 marca 2023 roku. Przelewy mogą być darmowe również po tym okresie, jeśli wykonamy przelewy do ZUS/US na kwotę in. 2000 zł miesięcznie. Karta do konta w tym przypadku jest całkowicie bezpłatna pod warunkiem zapewnienia miesięcznych transakcji na kwotę 300 zł. Wpłaty i wypłaty w bankomatach ING oraz Planet Cash są bezwarunkowo darmowe.

Konto Direct to także dodatkowe warunki specjalne, obejmujące m.in. korzystanie z usług księgowego z gwarancją ceny przez 2 lata, terminal lub terminal mobilny za 0 zł przez 14 miesięcy oraz darmowa bramka płatnicza przez 3 miesiące.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gadżety i ceny oficjalnego sklepu Euro 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: W jakim banku najlepiej założyć konto firmowe? Ranking kont firmowych luty 2023 - Strefa Biznesu

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia