MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W Kielcach powstanie filia włoskiej szkoły designu?

marzena
- Mamy szansę stać się silnym ośrodkiem dającym wsparcie osobą zajmującą się designem - mówił prezydent Kielc Wojciech Lubawski.
- Mamy szansę stać się silnym ośrodkiem dającym wsparcie osobą zajmującą się designem - mówił prezydent Kielc Wojciech Lubawski. Dawid Łukasik
Kielecki Park Technologiczny rozpoczyna współpracę ze szkołą designu z Padwy oraz Międzynarodowym Centrum Designu w Berlinie. Dziś w Kielcach kilkaset osób wzięło w dyskutowało o roli wzornictwa.

Spotkanie "Kreacja-Innowacja-Design" było zwieńczeniem realizacji projektu " Design nowy wymiar komercjalizacji wiedzy" i pretekstem do rozmów na temat przyszłości wzornictwa w Kielcach i stolicy województwa świętokrzyskiego. Prezydent Kielc Wojciech Lubawski podkreślał, że  rozwój tej dziedziny jest bardzo ważny dla miasta. - Mamy szansę stać się silnym ośrodkiem dającym wsparcie osobą zajmującą się designem. Jak dodał, dużą rolę może odegrać Park oraz Wzgórze Zamkowe, którego częścią jest Design Centrum Kielce.

Dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego Szymon Mazurkiewicz poinformował, że Park zamierza już wkrótce rozpocząć współpracę ze szkołą designu w Padwie i być może w Kielcach uda się otworzyć filię tej placówki. Reprezentujący włoską szkołę Andrea Busato mówił, że dzisiejsze spotkanie pokazuje, że Kielce są miastem otwartym, a to dobrze wróży na przyszłość. Philipp Züllich z Międzynarodowego Centrum Designu w Berlinie przypomniał, że reprezentuje jeden z najstarszych ośrodków zajmujących się wzornictwem. Jak podkreślił jego placówce zależy na współpracy z wieloma ośrodkami  z Europy Wschodniej.  Kielce będą drugim polskim miastem z którym instytucja z Berlina będzie współpracować. W projekcie "Design - nowy wymiar komercjalizacji wiedzy", wzięli udział studenci Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, Akademii Sztuk Pięknych  we Wrocławiu oraz Akademii Sztuk Pięknych  w Krakowie.

Młodzi ludzie pracowali na zlecenie przedsiębiorców z Kieleckiej Fabryki Pomp, firm: Rovese S.A, Northern Information Solutions Sp. z o.o., Trustee, SimpleOutsourcing.pl, 6 pixeli, Fabryki Porcelany "Krzysztof" Sp. z o.o. z Wałbrzycha oraz Huty Szkła Krystalicznego "Julia" w Piechowicach "Kolglass"  oraz  LIBET S.A. z Wrocławia.

Pierwsza edycja projektu właśnie się kończy, ale Kielecki Park Technologiczny zdobył pieniądze na następną. Jej realizacja rozpocznie się jesienią tego roku.
Projekt jest współfinansowany z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju z programu "Kreator innowacyjności - wsparcie innowacyjnej przedsiębiorczości akademickiej
 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia