MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W Kielcach rusza pierwszy Eko-Bazar. Będzie można kupić żywność prosto ze wsi

Marzena SMORĘDA
- Eko-Bazar, który urządzamy w najbliższą sobotę, 21 września, na terenie naszej firmy to nowa inicjatywa Smart Center. Mamy nadzieję, że zajrzy do sporo ludzi, którzy cenią zdrową ekologiczną żywność, tym bardziej, że pochodzi ona z najlepszych świętokrzyskich gospodarstw – mówi właścicielka Smart Center Paulina Baran.
- Eko-Bazar, który urządzamy w najbliższą sobotę, 21 września, na terenie naszej firmy to nowa inicjatywa Smart Center. Mamy nadzieję, że zajrzy do sporo ludzi, którzy cenią zdrową ekologiczną żywność, tym bardziej, że pochodzi ona z najlepszych świętokrzyskich gospodarstw – mówi właścicielka Smart Center Paulina Baran. Dawid Łukasik
Między innymi kozie i krowie sery z wiejskiej serowarni i niezwykłe potrawy z grzybów będzie można kupić na pierwszym w Kielcach Eko-Bazarze, który urządza w najbliższą sobotę, 21 września firma Smart Center.

Eko-Bazar „Prosto ze wsi” jest nowym przedsięwzięciem Smart Center, firmy która oferuje magazyny samoobsługowe i pomieszczenia biurowe. Stoiska na Eko-Bazarze mają skupić drobnych producentów zdrowej żywności z naszego regionu i stworzyć im warunki do sprzedaży połączonej z promocją i informacją. Mieszkańcom Kielc to przedsięwzięcie ma dać alternatywne miejsce do zakupów produktów prosto ze wsi. Firma daje wystawcom darmowe miejsce i stoliki.

W Eko-Bazarze wezmą udział rolnicy i przedsiębiorcy prowadzący gospodarstwa ekologiczne na terenie województwa świętokrzyskiego. Będą oni prezentować wyroby, wytwarzane w swoich zagrodach. Jednym z nich będzie Agnieszka Kobryń, która dwa lata temu porzuciła miasto i przeniosła się do Zakamienia, wsi położonej nieopodal rezerwatu przyrody Pieczyska, by tam prowadzić ekologiczne gospodarstwo rolne o nazwie Farma Jaga.

– Rzuciłam pracę, fotel dyrektora i miejskie wygody, bo miałam inny pomysł na życie. Kupiłam 6-hektarowe gospodarstwo rolne w lesie, w miejscu gdzie wcześniej była kuźnia i zajęłam się hodowlą kóz. Mam ich w tej chwili 15. Sześć to dorosłe samice, reszta to jeszcze koźlęta. Z mleka, które dają, zaczęłam wyrabiać ekologiczne sery. Przyjeżdżają po nie ludzie z okolicy, bo o taki produkt naturalny w naszym regionie jest trudno. Jestem chyba jedynym wytwórcą kozich serów w regionie. Produkuję ich kilka gatunków, z różnymi dodatkami, jak na przykład oliwki czy suszone pomidory. Ale w planach mam rozszerzenie produkcji. W starej kuźni już niedługo uruchomię serowarnię z prawdziwego zdarzenia i wówczas rozszerzę asortyment. Swoje sery pokażę za kilka dni w Kielcach podczas Ekobazaru. Zapraszam wszystkich do degustacji – mówi Agnieszka Kobryń.

Sery własnej produkcji, ale z mleka krowiego, w dużym asortymencie, zaprezentuje też Beata Bardzyńska, która mieszka w Piotrowicach koło Łagowa i ma już duże doświadczenie w warzeniu serów. Inna z producentek, Barbara Wojciechowska, zaprezentuje w sobotę wszystko, co da się przyrządzić z grzybów. Eko-Bazar odbędzie sie w sobotę, 21 września, od godziny 10 na terenie firmy Smart Center przy ulicy Batalionów Chłopskich 50.
 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia