Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Wąchock wybrany do eksperymentu

/jap./, [email protected]
Narodowy Spis Powszechny zostanie przeprowadzony w przyzłym roku
Narodowy Spis Powszechny zostanie przeprowadzony w przyzłym roku
Od 1 kwietnia do 31 maja 2010 roku w 16 polskich gminach, po jednej w każdym województwie, będzie prowadzony pewien eksperyment. W naszym regionie wybrano gminę Wąchock.

A tym eksperymentem będzie Spis Próbny do Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań. To pierwszy spis ludności realizowany od czasu przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Poprzedni miał miejsce w 2002 roku.

Badaniem zostaną objęte wszystkie osoby zamieszkałe i czasowo przebywające na terenie prowadzenia spisu, w tym również bezdomni. Ankieterzy spiszą też mieszkania, budynki, obiekty zbiorowego zakwaterowania i inne zamieszkane pomieszczenia niebędące mieszkaniami. Udział w spisie jest obowiązkowy.

Poprzednio zbierane podczas spisu dane zapisywane były na papierowych formularzach. Teraz respondenci będą mogli sami dokonać spisu, logując się na stronie internetowej. Tam udzielą odpowiedzi na pytania zawarte w formularzu spisowym. Mogą też odpowiedzieć podczas wywiadu telefonicznego lub przyjąć w domu rachmistrza spisowego, który przeprowadzi wywiad bezpośredni, wykorzystując formularz elektroniczny zainstalowany na przenośnym terminalu.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań informatycznych trzeba będzie zatrudnić 20 tysięcy rachmistrzów, czyli… niemal dziesięciokrotnie mniej niż poprzednio. Koszty spisu będą niższe o 360 mln zł, do tego dojdą wielkie oszczędności papieru.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: „Wojna cenowa” sklepów. Ile sklepy na tym zarabiają?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia