MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych imienia profesora Edwarda Lipińskiego

Redakcja
Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych imienia profesora Edwarda Lipińskiegodr Krzysztof Wątorek, prorektor WSEPINM- Od początku swojej działalności Uczelnia wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rynku pracy. W tym roku za zgodą Ministerstwa i Nauki Szkolnictwa Wyższego będziemy prowadzić m.in. innowacyjne i praktyczne studia drugiego stopnia o profilu praktycznym na kierunku kosmetologia, studia pierwszego stopnia na kierunkach zarządzanie i coaching oraz bezpieczeństwo i higiena pracy.
Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych imienia profesora Edwarda Lipińskiegodr Krzysztof Wątorek, prorektor WSEPINM- Od początku swojej działalności Uczelnia wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rynku pracy. W tym roku za zgodą Ministerstwa i Nauki Szkolnictwa Wyższego będziemy prowadzić m.in. innowacyjne i praktyczne studia drugiego stopnia o profilu praktycznym na kierunku kosmetologia, studia pierwszego stopnia na kierunkach zarządzanie i coaching oraz bezpieczeństwo i higiena pracy.
Za innowacyjne i praktyczne kierunki kształcenia

Od roku akademickiego 2015/2016 największa uczelnia niepubliczna w regionie rozpocznie naukę na jedynych w województwie świętokrzyskim innowacyjnych i praktycznych kierunkach kształcenia- kosmetologia (studia magisterskie), zarządzanie i coaching (studia licencjackie) oraz bezpieczeństwo i higiena pracy (studia licencjackie). Praktyczny profil kształcenia tych kierunków, uruchomionych na podstawie decyzji Ministra i Nauki Szkolnictwa Wyższego, w znaczący sposób wpłynie na zwiększenie szans szybkiego znalezienia pracy przez absolwentów. Uczelnia powstała w 1997 roku. Od tego czasu dynamicznie się rozwija, co znajduje swoje odzwierciedlenie również w ofercie kształcenia. Od początku istnienia WSEPiNM misją jest kształcenie studentów w celu przygotowania wysoko wykwalifikowanej kadry do pracy w przedsiębiorstwach produkcyjnych, finansowych, handlowych, podmiotach medycznych, w urzędach i instytucjach publicznych, korporacjach, organizacjach pozarządowych, a także do otwierania własnych firm i bycia przedsiębiorcą.

Kandydaci na studia w coraz większym stopniu oczekują od uczelni zdobycia umiejętności praktycznych z dobrą perspektywą na znalezienie pracy- Powoli znikają te kierunki, które oparte są na teoretycznej formule studiowania, jak na przykład nauki polityczne czy europeistyka, a wzrasta zainteresowani kierunkami praktycznymi takim jak np. pielęgniarstwo, ratownictwo medyczne lub finanse i rachunkowość.

Dlatego władze uczelni podjęły decyzję o dalszym rozwoju oferty edukacyjnej. Możliwość kształcenia na magisterskich studiach z kosmetologii, to efekt ciężkiej pracy, jaką uczelnia wnosi od lat we własny rozwój. Musiała on spełnić konkretne warunki, nie tylko w kategoriach ilościowych, ale przede wszystkim jakościowych. Prowadzi prace badawcze, organizuje konferencje naukowe z zakresu nauk medycznych, w dużej mierze z kosmetologii, rozwija własną kadrę naukową. To wszystko oraz spełnienie warunków wymaganych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zaowocowało uzyskaniem przez uczelnię, uprawnień do prowadzenia studiów II stopnia na kierunku kosmetologia.

Oferta kształcenia na innowacyjnym kierunku Zarządzanie i Coaching, przygotowana została na bazie wieloletnich doświadczeń wykładowców, menedżerów współpracujących z Uczelnią oraz praktyków. WSEPiNM wspiera studentów w ich rozwoju osobistym, organizując spotkania w ramach Akademii Rozwoju Osobowości. Te spotkania cieszą się dużą popularnością. Wielu studentów uczestniczy w nich, chcąc się rozwijać i doskonalić komunikację interpersonalną. Podchodząc świadomie do własnych umiejętności nawiązywania relacji i wywierania wpływu, dostrzegają różne blokady, które nie pozwalają im iść do przodu oraz wyznaczać i realizować cele. Dlatego Uczelnia wychodzi naprzeciw oczekiwaniom nie tylko młodych ale i doświadczonych menedżerów, oferując im studia na jedynym w Polsce kierunku studiów licencjackich - zarządzanie i coaching.

Celem studiów licencjackich bezpieczeństwo i higiena pracy  jest przygotowanie wysokiej klasy specjalistów z  powyższego zakresu oraz ochrony środowiska pracy. Praktyki dla studentów tego kierunku realizowane są w instytucjach oraz jednostkach związanych z administracją, takich jak: Państwowa Inspekcja Pracy, sąd administracyjny, prokuratura, administracja państwowa i samorządowa, a także w Stowarzyszeniu Prawników Administracji Publicznej.

Absolwent tego kierunku uzyska kompetencje wymagane w administracji państwowej, w Państwowej Inspekcji Pracy, a także w instytucjach i organizacjach krajowych i zagranicznych. Jego przygotowanie pozwoli na stosowanie polskich i europejskich uregulowań prawnych w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy.

 

Produkt

Kapituła nagrody Skrzydła 2015 przyznała statuetkę za innowacyjne i praktyczne kierunki kształcenia w ofercie edukacyjnej uczelni

Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych imienia profesora Edwarda Lipińskiego w Kielcach od lat zajmuje wysokie miejsca w rankingach, należąc do ścisłej czołówki niepublicznych uczelni magisterskich w Polsce. W ostatnim rankingu Dziennika Gazeta Prawna i Fundacji Perspektywy po raz kolejny została uznana za najlepszą Szkolę Wyższą w regionie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia