MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Z wizytą u sandomierskich przedsiębiorców, śladami funduszy szwajcarskich

Redakcja
Z wizytą u sandomierskich przedsiębiorców, śladami funduszy szwajcarskich
Z wizytą u sandomierskich przedsiębiorców, śladami funduszy szwajcarskich
Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych poznają firmy, które skorzystały z dofinansowania z programu pod nazwą „Góry Świętokrzyskie naszą przyszłością”. Uczą się w ten sposób przedsiębiorczości i podpatrują interesujące pomysły na działalność gospodarczą.

W środę, 11 maja w wizycie studyjnej u sandomierskich przedsiębiorców uczestniczyła młodzież z miejscowego Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich imienia Komisji Edukacji Narodowej, następnego dnia  -  z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego imienia Ziemi Sandomierskiej.  Na dzisiaj zaproszono Ponadgimnazjalny  Zespół Szkół Ekonomicznych imienia Eugeniusza Kwiatkowskiego.   

 - Wizyty mają na celu zaprezentowanie młodzieży przedsiębiorców, prowadzących -  naszym zdaniem - wzorcowe działalności, które rozwinęły się  w ramach programu „Góry Świętokrzyskie  naszą przyszłością”. Liczymy, że będzie to dla uczniów inspiracja, bowiem będą mogli przekonać się, że na bazie zasobów lokalnych można stworzyć coś ciekawego, także dla turystów  - mówi Koleta Miernik.
Wszystkie szkoły zaproszone przez koordynatorów programu “Góry Świętokrzyskie naszą przyszłością” uczestniczyły wcześniej w  konkursie “Firma Marzeń”,  ich uczniowie zetknęli się już zatem z zagadnieniami dotyczącymi przedsiębiorczości.  

Koleta Miernik przypomina, że dzięki wsparciu z programu “Góry Świętokrzyskie naszą przyszłością” na terenie czterech powiatów:  sandomierskiego, kieleckiego, opatowskiego i ostrowieckiego udało się zrealizować wiele ciekawych pomysłów, bardziej i mniej konwencjonalnych, jak choćby przeloty widokowe motolotnią. 

Sandomierscy uczniowie najpierw odwiedzili Bistro Podwale.   - To interesujące miejsce,  restauracja stworzona “od zera”. Powstała z pasji i osobistych zainteresowań założycieli, osób z fajnym sposobem myślenia o kliencie. Lokal ma ciekawe menu, opierające się na lokalnych produktach, zwłaszcza na jabłku, kupowanych od miejscowych producentów - zaznacza Koleta Miernik. 

Z  Bistro Podwale młodzi ludzie udali się nad Wisłę, na statek do kapitana Tadeusza Prokopa, który również skorzystał z programu. Wieczorem  uczniowie “Marmolady” odwiedzili wioskę indiańską  n iedaleko Iwanisk.  Na zakończenie odbyły się tam  krótkie warsztaty. 
  W następnym tygodniu w wizytach studyjnych będzie  uczestniczyć  młodzież ze szkół   z powiatów kieleckiego, opatowskiego i ostrowieckiego.    

 Program „Góry Świętokrzyskie naszą przyszłością” jest realizowany  przez Ośrodek Promowania Przedsiębiorczości w Sandomierzu we współpracy z województwem świętokrzyskim i  gminą Dwikozy.  Jego celem jest poprawa jakości życia mieszkańców oraz zwiększenie atrakcyjności turystycznej regionu z wykorzystaniem lokalnych zasobów i inicjatyw. Pieniądze na  dotacje pochodzą ze Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia