Zwrot akcji w Kieleckich Kopalniach Surowców Mineralnych. Prezes stracił władzę!

marzena
Decyzją sądu, KKSM-owi przywrócono upadłość układową, a prezesowi  odebrano władzę - mówił syndyk Tycjan Saltarski.
Decyzją sądu, KKSM-owi przywrócono upadłość układową, a prezesowi odebrano władzę - mówił syndyk Tycjan Saltarski. Dawid Łukasik
Udostępnij:
Nastąpił nagły zwrot w sytuacji Kieleckich Kopalni Surowców Mineralnych. Sąd Okręgowy w Kielcach pozytywnie rozpatrzył zażalenie wniesione przez spółkę i przywrócił upadłość układową będącej w likwidacji firmie. Odwołano też zarząd i powołano zarządcę komisarycznego.

Ogromną nadzieję na dalsze istnienie Kieleckich Kopalni Surowców Mineralnych wywołało postanowienie sądu zmienia-jące upadłość likwidacyjną kieleckiej spółki na postępowanie układowe. W ciągu dwóch miesięcy ma ponownie odbyć się zgromadzenie wierzycieli, które zdecyduje o przyszłości spółki.

Tę wiadomość ogłosił w piątek, 14 listopada, Tycjan Satarski, syndyk masy upadłościowej KKSM. Poinformował rów-nież, że po zmianie sytuacji firmy, natychmiast złożył wniosek o odwołanie dotychczasowego zarządu, na co sąd się zgodził. Tym samym od piątku, pełni od funkcję zarządcy komisarycznego w spółce.

W zażaleniu złożonym przez spółkę po ogłoszeniu 23 lipca bieżącego roku likwidacji firmy, wskazywano na liczne niepra-widłowości w kierowaniu firmą ze strony zarządu spółki, w tym nieprzekazanie syndykowi pełnego majątku przedsiębiorstwa, podpisywanie umów bez jego zgody czy zawieranie niekorzyst-nych dla kieleckiej firmy umów z DSS. Uznając zażalenie, sąd w ubiegłym tygodniu przywrócił upadłość układową, dając firmie szanse na dalsze funkcjonowanie – wyjaśnił Tycjan Saltarski. 

Prezes Rafał Abratański jest jednak zdania, że na to, co dzieło się do tej pory w spółce wpływ miały czynności syndyka - komentował fakt odebrania władzy zarzadowi.

- Pod waszym zarządem nie było najmniejszych szans na wyjście z opresji. Przenieśliście nawet siedzibę spółki do Warszawy. Dla was liczyła się tylko kasa KKSM – mówił oburzony postawą zarządu przewodniczący Solidarności w KKSM Jacek Michalski.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polacy posiadają coraz droższe smartfony

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Echo Dnia
Dodaj ogłoszenie