Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Zwrot akcji w Kieleckich Kopalniach Surowców Mineralnych. Prezes stracił władzę!

marzena
Decyzją sądu, KKSM-owi przywrócono upadłość układową, a prezesowi  odebrano władzę - mówił syndyk Tycjan Saltarski.
Decyzją sądu, KKSM-owi przywrócono upadłość układową, a prezesowi odebrano władzę - mówił syndyk Tycjan Saltarski. Dawid Łukasik
Nastąpił nagły zwrot w sytuacji Kieleckich Kopalni Surowców Mineralnych. Sąd Okręgowy w Kielcach pozytywnie rozpatrzył zażalenie wniesione przez spółkę i przywrócił upadłość układową będącej w likwidacji firmie. Odwołano też zarząd i powołano zarządcę komisarycznego.

Ogromną nadzieję na dalsze istnienie Kieleckich Kopalni Surowców Mineralnych wywołało postanowienie sądu zmienia-jące upadłość likwidacyjną kieleckiej spółki na postępowanie układowe. W ciągu dwóch miesięcy ma ponownie odbyć się zgromadzenie wierzycieli, które zdecyduje o przyszłości spółki.

Tę wiadomość ogłosił w piątek, 14 listopada, Tycjan Satarski, syndyk masy upadłościowej KKSM. Poinformował rów-nież, że po zmianie sytuacji firmy, natychmiast złożył wniosek o odwołanie dotychczasowego zarządu, na co sąd się zgodził. Tym samym od piątku, pełni od funkcję zarządcy komisarycznego w spółce.

W zażaleniu złożonym przez spółkę po ogłoszeniu 23 lipca bieżącego roku likwidacji firmy, wskazywano na liczne niepra-widłowości w kierowaniu firmą ze strony zarządu spółki, w tym nieprzekazanie syndykowi pełnego majątku przedsiębiorstwa, podpisywanie umów bez jego zgody czy zawieranie niekorzyst-nych dla kieleckiej firmy umów z DSS. Uznając zażalenie, sąd w ubiegłym tygodniu przywrócił upadłość układową, dając firmie szanse na dalsze funkcjonowanie – wyjaśnił Tycjan Saltarski. 

Prezes Rafał Abratański jest jednak zdania, że na to, co dzieło się do tej pory w spółce wpływ miały czynności syndyka - komentował fakt odebrania władzy zarzadowi.

- Pod waszym zarządem nie było najmniejszych szans na wyjście z opresji. Przenieśliście nawet siedzibę spółki do Warszawy. Dla was liczyła się tylko kasa KKSM – mówił oburzony postawą zarządu przewodniczący Solidarności w KKSM Jacek Michalski.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: „Wojna cenowa” sklepów. Ile sklepy na tym zarabiają?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia