MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dziś debiut Delko na giełdzie. Jeden z mieszkańców Ostrowca czeka na niego niecierpliwie!

/jap./, [email protected]
Ile zarobi na debiucie Delko, jeden z większych akcjonariuszy, pochodzący z Ostrowca Świętokrzyskiego, Mirosław Dąbrowski? Fot. Delko.
Ile zarobi na debiucie Delko, jeden z większych akcjonariuszy, pochodzący z Ostrowca Świętokrzyskiego, Mirosław Dąbrowski? Fot. Delko.
Fundusz inwestycyjny należący do grupy Aviva (dawny Commercial Union Polska) będzie miał 9,98 procent głosów na walnym zgromadzenia akcjonariuszy spółki Delko, jaką do tej pory w 14 procentach kontrolował Mirosław Dąbrowski z Ostrowca Świętokrzyskiego, właściciel ostrowieckiej spółki Delko Otto.

Po publicznej emisji akcji Aviva Investors Poland będzie jednym ze znaczących właścicieli Delko, posiadajc 597 tysięcy akcji tej spółki. Przypominijmy, że firma zadebiutuje na warszawskim parkiecie dziś.

DELKO SA zajmuje się hurtową dystrybucją artykułów szybko zbywanych tak zwanych FMCG, czyli chemii gospodarczej, artykułów higienicznych, środków czystości, artykułów papierniczych, zniczy, itp. Firma oferuje produkty pod markami własnymi oraz jest jednym z głównych partnerów handlowych takich producentów jak: SC Johnson, Henkel, TZMO, Nivea Polska, ICT.

Spółka DELKO zrzesza partnerów dystrybucyjnych z terenu całego kraju, a obok dużych i małych sklepów zaopatruje również zakłady pracy, szkoły, urzędy oraz ZOZ - y. Przychody DELKO w całym 2008 roku wyniosły 405 mln złotych, a zysk netto 6 mln 251 tysięcy. Firma chce pozyskać z emisji akcji od 15 do 20 mln złotych. Pieniądze te mają być przeznaczone na zakup innych firm z branży.

Mirosław Dąbrowski z Ostrowca Świętokrzyskiego na razie kontroluje bezposrednio 9,6 procent akcji DELKO. Ma też 55 procent akcji spółki jawnej PH OTTO z Ostrowca Świętokrzyskiego, która posiada kolejne 8,31 procent akcji spółki.

Mirosław Ostrowski jest nie tylko akcjonariuszem giełdowego pretendenta, ale i jego członkiem zarządu. W ostatni notowaniu naszej listy 100 najbogatszych mieszkańców województwa umieściliśmy go w „poczekalni” z majątkiem szacowanym na 7,2 miliona złotych.

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia