Kielecka Galeria Echo odniosła światowy sukces. Dzięki temu stało się głośno o Kielcach, które dołączyły do prestiżowego grona miast, z najlepszymi inwestycjami handlowymi. (zdjęcia)

Galeria Echo zrealizowana przez Echo Investment zwyciężyła w kategorii „Best enlarged retail development”, czyli dla najlepszego rozbudowanego obiektu handlowego. Rangę tego międzynarodowego sukcesu w konkursie MAPIC Awards, towarzyszącego największym w Europie targom nieruchomości komercyjnych we Francji, można porównać do filmowego Oscara. To nie tylko ogromna promocja dla Kielc, ale i dowód na to, że zaczęliśmy wyznaczać światowe trendy w budownictwie.

 

DOBOROWE TOWARZYSTWO

W tegorocznej edycji konkursu Galeria Echo stanęła w szranki w doborowym towarzystwie kilkudziesięciu najlepszych nagrodzonych światowych projektów handlowych.

- O zwycięstwo w tej kategorii wraz z Galerią Echo walczyły dwie realizacje - Milano City Center z włoskiego Mediolanu oraz The Style Outlets z Zweibrücken w Niemczech. Galeria Echo była jedynym polskim projektem we wszystkich kategoriach, który otrzymał nominację do tej prestiżowej nagrody – mówi Wojciech Gepner, rzecznik prasowy Echo Investment.

 

W ciągu dziesięciu lat istnienia tego konkursu w tej samej kategorii zwyciężyły do tej pory dwa centra handlowe z Londynu i po jednym z Francji, Portugalii i Słowacji. Kielce w tym roku dołączyły do tego prestiżowego grona.

 

POWIAŁO EUROPĄ

Po niedawnym wielkim sukcesie kieleckiej Galerii Echo w Cannes, przyszła pora na uznanie i deszcz podziękowań dla Echa Investment, inwestora galerii, od władz miasta, województwa i parlamentarzystów.

 

Na poniedziałkowej prezentacji w kieleckim ratuszu prezes Echa Investment Piotr Gromniak opowiadał o tym wydarzeniu i rozgłosie, jaki przyniosło ono Kielcom w europejskiej prasie. Pokazano też filmową podróż przez historię Kielc ostatnich sześćdziesięciu lat, obrazującą ogromne przemiany, jakie dokonały się w rozwoju miasta. Ten cywilizacyjny skok, zwieńczony budową Galerii Echo, najlepszą tegoroczną inwestycją w Europie, w pełni daje prawo do pretendowania miasta do światowej ligi dynamicznie rozwijających się ośrodków.