Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Klienci Tesco wybrali do kogo w Świętokrzyskiem trafią duże pieniądze

marzena
Klienci Tesco wybrali do kogo w Świętokrzyskiem trafią duże pieniądze
Klienci Tesco wybrali do kogo w Świętokrzyskiem trafią duże pieniądze
Zakończyło się głosowanie na lokalne inicjatywy prospołeczne w programie „Decydujesz, pomagamy”. W województwie świętokrzyskim aż siedem organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych wywalczyło w głosowaniu granty o wysokości po 5 tysięcy złotych każdy, a klienci sklepów Tesco oddali na nie ponad 5 milionów głosów.

Mieszkańcy Świętokrzyskiego wybrali siedem organizacji, do których trafi w sumie 35 tysięcy złotych. W województwie świętokrzyskim wśród laureatów znalazły się:

- Koneckie Stowarzyszenie Sportowe Piłki Ręcznej za projekt „Sport to zdrowie każde dziecko ci to powie - zajęcia dla młodych szczypiornistów”. Organizacja promuje sport wśród dzieci i przyczynia się do kształtowania młodych talentów w piłce ręcznej w Końskich. To pomoc w tworzeniu ciekawych i konstruktywnych form spędzania wolnego czasu dla dzieci w postaci dodatkowych zajęć z piłki ręcznej;

- Stowarzyszenie Sprawniejsi.pl z Włoszczowej za projekt „Sprawniejsi Niepełnosprawni”, który ma uwolnić potencjał sportowy osób niepełnosprawnych w powiecie włoszczowskim poprzez zajęcia sportowe integrujące, rozwijające sportowo i społecznie niepełnosprawnych, jako elementu przygotowań do zawodów ogólnopolskich.

- Stowarzyszenie Aktywna Kraina z Woli Wiśniowej za projekt „Letnie Kino Plenerowe”. Projekt zakłada stworzenie Letniego Kina Plenerowego, co umożliwi powstanie miejsca, w którym każdy będzie mógł spędzać czas oglądając filmy. Będzie można przyprowadzić znajomych i rodzinę do miejsca i wspólnie odpoczywać, a przy okazji doskonale się bawić i rozwijać.

- Fundacja Studio TM z Kielc za projekt „Teatr Zbożowy”. Celem projektu jest objęcie mecenatem artystycznym dzieci i młodzieży uzdolnionej aktorsko pochodzącej ze środowisk zubożałych, zagrożonych wykluczeniem oraz niepełnosprawnością i stworzenie im warunków do dalszego rozwoju osobowościowego i artystycznego;

- Fundacja Szlachetne Serce ze Skarżyska-Kamiennej za projekt „Rozsmakuj się w zdrowiu”, którego celem jest nauczenie dzieci zasad zdrowego żywienia. Dzięki tym zajęciom dzieci będą wiedziały, jak wiele potraw można wyczarować z warzyw, owoców, kasz i innych pełnowartościowych składników.

- Towarzystwo Przyjaciół Starachowic za projekt „Zegary koło Piątej Bramy”. Projekt pod nazwą „Przywróćmy zegar” polega na inicjatywa zmierza ku ponownemu umieszczeniu zegara przy rondzie Lecha Kaczyńskiego. Nowoczesny wyświetlacz LED będzie widoczny z odległości 180 metrów, a dzięki zamontowanemu GPS-owi i czujnikowi, będzie wskazywał zawsze aktualną godzinę, datę oraz temperaturę;

- Lokalna Grupa Działania Ponidzie z powiatu pińczowskiego za projekt „Kajakiem pływać każdy może”- Ponidziański spływ kajakowy. Projekt ma pomóc obcować z naturą, a spływ kajakowy to połączenie wysiłku fizycznego z relaksem. Zamiast siedzieć w domu przed telewizorem lub komputerem może warto przeżyć fajną przygodę

Największą popularnością cieszyły się działania edukacyjne, rozwój kompetencji i edukacja oraz działania z zakresu ochrony zdrowia i promowania zdrowego stylu życia.

 

- Pięć i pół miliona głosów to wielki sukces nie tylko organizacji, lecz wszystkich naszych klientów, którzy chcą wziąć sprawy lokalne w swoje ręce. Dlatego daliśmy naszym klientom unikalną możliwość wyboru, który z lokalnych projektów w ich sąsiedztwie wesprzemy oraz czyją historię możemy wspólnie odmienić – mówi Adam Manikowski, dyrektor zarządzający Tesco Polska.

Głosowanie na projekty lokalnych organizacji pozarządowych oraz aktywistów trwało od 11 maja do 7 czerwca we wszystkich sklepach Tesco w całej Polsce. Do programu zostało zgłoszonych ponad 1000 projektów z całego kraju. Z nadesłanych propozycji jury wyłoniło 420 organizacji, które walczyły o 146 grantów o łącznej wartości 800 tysięcy złotych oraz kilkanaście wyróżnień specjalnych. Klienci sklepów oddali w sumie ponad 5,5 miliona głosów.

Fundacja Tesco Dzieciom od wielu lat realizuje szereg projektów społecznych, ale program „Decydujesz, pomagamy” zajmuje szczególne miejsce pośród nich – przede wszystkim ze względu na wspieranie oddolnych inicjatyw na rzecz najbliższego otoczenia, zaproponowanych przez lokalną społeczność. Organizacje, które zgłosiły się do programu, wykazały niezwykłą kreatywność i mobilizację. Ich projekty pokazały, jak dokładnie znają one potrzeby swojego otoczenia – żaden zewnętrzny podmiot nie byłby w stanie pomóc „w punkt” tak, jak zrobiły to lokalne pomysły – mówi Katarzyna Michalska-Miszczyk, Prezes Fundacji Tesco Dzieciom.

Organizatorem programu „Decydujesz, pomagamy” jest Tesco Polska, Partnerem Strategicznym – Fundacja Tesco Dzieciom, a Partnerem Merytorycznym Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: „Wojna cenowa” sklepów. Ile sklepy na tym zarabiają?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia