MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Liderzy Regionu 2013. Innowacyjność - BC-LDS Zakład Produkcji Cystern z Ostrowca Świętokrzyskiego

Redakcja
archiwum
Kolejny laureat nagrody gospodarczej Liderzy Regionu to ostrowiecka firma BC-LDS Zakład Produkcji Cystern. Powstała ona w 2009 roku, w wyniku przekształceń strukturalno-własnościowych trzech firm oraz w oparciu o wysoko wykwalifikowanych pracowników tych firm posiadających długoletnie doświadczenie w zakresie budowy cystern. Innowacyjny proces konstrukcyjno-technologiczny stosowany przy produkcji zyskał uznanie w oczach kapituły konkursu, która przyznała firmie zaszczytny tytuł Lidera Regionu 2013.

Dzięki zaangażowaniu właścicieli firmy Stanisława Bobkiewicza, Wojciecha Cholewińskiego i dyrektora zakładu Alojzego Kidonia, pięć lat temu powstał w Ostrowcu Świętokrzyskim nowocześnie wyposażony zakład produkcyjny, w którym produkowane są specjalistyczne środki transportu drogowego do przewozu materiałów niebezpiecznych. Wśród podstawowego asortymentu znajdują się naczepy-cysterny, autocysterny oraz przyczepy do transportu i dystrybucji płynnych produktów naftowych i gazów skroplonych.

Firma posiada własne biuro konstrukcyjno-technologiczne, którego zadaniem jest ciągłe udoskonalanie wyrobów i wdrażaniu nowych technologii w produkcji. W ostatnim okresie czasu biuro konstrukcyjne zaprojektowało i wdrożyło do produkcji 18 prototypów. Przy projektowaniu cystern stosowane są najnowsze rozwiązania techniczne, dzięki czemu produkty uzyskują lekkie konstrukcje przy zachowaniu dużego poziomu bezpieczeństwa oraz wysokiej jakości produktu. Zakład posiada również nowocześnie wyposażone własne laboratorium metali do badań nieniszczących.

Firma BC-LDS posiada wszelkie uprawnienia, homologacje i dopuszczenia typów na wytwarzanie, modernizację i naprawy cystern drogowych do przewozu materiałów niebezpiecznych według Umowy Europejskiej, dotyczącej międzynarodowego transportu drogowego towarów niebezpiecznych ADR.

Wieloletnie doświadczenia przy produkcji i serwisowaniu cystern do transportu i dystrybucji gazów skroplonych pozwoliło zaprojektować i wykonać innowacyjne, nowoczesne i w pełni uniwersalne cysterny przeznaczone do transportu i dystrybucji gazów skroplonych.

Hitowym produktem firmy w 2013 roku jest także cysterna przeznaczona do transportu i dystrybucji paliwa lotniczego. Wyposażona została w urządzenia umożliwiające tankowanie i roztankowywanie statków powietrznych.

Uzyskane przez naszą firmę zezwolenia homologacje i certyfikaty umożliwiają firmie eksport cystern do całej Unii Europejskiej, Europy Środkowo-Wschodniej oraz krajów arabskich.

Na XIX Międzynarodowych Targach Stacja Paliw 2012 cysterna do transportu i dystrybucji gazów skroplonych wyprodukowana w Ostrowcu Świętokrzyskim zdobyła dwie nagrody - Wyróżnienie Prezesa Polskiej Izby Paliw Płynnych w konkursie Produkt Roku i Grand Prix Transportowego Dozoru Technicznego.

W dziedzinie „Innowacyjna inwestycja w produkcji” firma BC-LDS otrzymała tytuł NOVATOR 2012, nadany przez Kapitułę konkursu organizowanego przez Staropolską Izbę Przemysłowo-Handlową w Kielcach oraz wyróżnienie w konkursie Nasze Dobre Świętokrzyskie.

Stanisław BobkiewiczWojciech Cholewiński

Stanisław Bobkiewicz i Wojciech Cholewiński, właściciele firmy: - Jesteśmy największym producentem cystern w Polsce o tak szerokim asortymencie i jedynym producentem cystern do transportu gazów skroplonych. Aspirujemy do roli jednej z większych firm w Europie produkujących tego typu wyroby. Nasza firma, jak co roku, gościła na Międzynarodowych Targach Stacja Paliw, prezentując pojazdy do transportu i dystrybucji paliw płynnych. Targi te były dla nas wyjątkowe, gdyż nasza autocysterna, która jest reprezentantem nowej gałęzi naszych produktów-cystern do tankowania statków powietrznych, otrzymała dwie główne nagrody: Produktu Roku 2013 oraz nagrodę Grand Prix – Lampę Prezesa Polskiej Izby Paliw Płynnych, nazywaną przez wystawców „nagrodą nagród”. Mamy satysfakcję, że nasze nowoczesne wyroby zostały dostrzeżone i docenione na tak prestiżowej imprezie, skupiającej producentów cystern z całej Europy. Nagrodzona cysterna to pierwszy wyrób naszej firmy dla sektora wojskowego po uzyskaniu w lutym 2013 roku Certyfikatu Wojskowego i otrzymaniu Natowskiego Kodu Podmiotu Gospodarki Narodowej uprawniającego do produkcji swoich wyrobów na potrzeby armii NATO.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

NBP nowy do 14.07

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia