Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego w Stalowej Woli gotowe. Rusza 7 lipca, będą 4 dni uroczystości i gwiazdy LemON, Bednarek i inni

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Na otwarciu Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego w Stalowej Woli będą koncerty gwiazdy, a wśród nich Bednarek i LemOn.
Na otwarciu Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego w Stalowej Woli będą koncerty gwiazdy, a wśród nich Bednarek i LemOn. ZOOM
Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego w Stalowej Woli otwarte zostanie 7 lipca. To będzie jedyne miejsce w Polsce poświęcone tej inicjatywie. Na otwarcie będą koncerty gwiazd.

Rusza Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego w Stalowej Woli

Otwarcie muzeum zbiega się z rokiem jubileuszu 85 – lecia powstania Centralnego Okręgu Przemysłowego w Stalowej Woli. Honorowy Patronat nad otwarciem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Czterodniowe uroczystości odbędą się w dniach od 7 – 10 lipca w Stalowej Woli przy ulicy Hutniczej 17, obok siedziby Muzeum. Organizatorem wydarzenia jest Prezydent Miasta Lucjusz Nadbereżny i Muzeum Regionalne.

O planowanym otwarciu muzeum informowaliśmy na bieżąco. Pokazaliśmy tez jak będzie wyglądało muzeum:

Na gości i mieszkańców miasta czeka wiele atrakcji, główną będzie zwiedzanie nowego muzeum, które pozyskało wiele cennych eksponatów, związanych z historią Zakładów Południowych, Stalowej Woli oraz zakładów i miast powstałych bądź rozwijanych w ramach Centralnego Okręgu Przemysłowego.

Wystawa jest przede wszystkim dokumentacją historii Centralnego Okręgu Przemysłowego, olbrzymiego projektu inwestycyjnego, który przyczynił się do rozwoju gospodarczego, technologicznego, militarnego i w sposób bezpośredni lub pośredni wpływał na wszystkie dziedziny życia mieszkańców Polski lat 30-tych XX wieku.

Gala otwarcia przy udziale wielu znakomitych gości, parlamentarzystów, samorządowców reprezentujących miasta COP, naukowców, przedstawicieli kultury i sztuki odbędzie się 7 lipca o godzinie 17 na placu przed Muzeum. Po oficjalnym otwarciu nowego muzeum nastąpi zwiedzanie placówki. Program pierwszego dnia wypełniony jest koncertami, głównie zespołów artystycznych miasta i regionu, w tym Ambasadorów Stalowej Woli. Wieczorem pojawią się Zespoły Fever, LemON oraz gwiazda tego dnia Kamil Bednarek.

Posłuchajcie utworu "Cisza" Kamila Bednarka

Zwiedzać muzeum można będzie także w kolejnych dniach uroczystości 8, 9 i 10 lipca. Wówczas na mieszkańców czeka szereg atrakcji: koncerty, wystawy, pokaz sprzętu przemysłowego i zbrojeniowego, projekcje filmów, prezentacje grup rekonstrukcyjnych, foodtrucki, dmuchańce dla dzieci. Wstęp wolny. Bilety na wejście do muzeum w promocyjnej cenie 1 złotego.

Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego powstało dzięki funduszom unijnym w ramach projektu „Rewaloryzacja modernistycznych warsztatów szkolnych w Stalowej Woli na potrzeby Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego” – dofinansowano ze środków Unii Europejskiej. Wartość projektu to 26 milionów 272 tysięcy 492,59 złotych, gdzie wkład Funduszy Europejskich – 16 milionów 716 tysięcy 149,03 złotych.

Zobacz także:
muzeum cop

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego w Stalowej Woli gotowe. Rusza 7 lipca, będą 4 dni uroczystości i gwiazdy LemON, Bednarek i inni - Echo Dnia Podkarpackie

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia