Nasza Loteria

Nowoczesność dla edukacji

Redakcja
Adam Cyrański, właściciel wydawnictwa MAC Edukacja z Kielc.
Adam Cyrański, właściciel wydawnictwa MAC Edukacja z Kielc. mac edukacja
Diament Świętokrzyski 2015. MAC Edukacja z Kielc, lider na rynku nowoczesnych wydawnictw dla uczniów i nauczycieli. Wydawnictwo MAC Edukacja należy do Grupy Edukacyjnej S.A., która znajduje się w czołówce wydawców edukacyjnych w Polsce. Wydawnictwo już od ponad 25 lat wspiera nauczycieli i uczniów w codziennej edukacji, wydając podręczniki, ćwiczenia, materiały edukacyjne, jak również materiały metodyczne. Przygotowywane przez zespół wydawnictwa MAC Edukacja cieszą się zaufaniem uczniów i nauczycieli w całym kraju.

Kompleksowe wsparcie

Wydawnictwo jest firmą rodzinną ze 100-procentowym polskim kapitałem. Swoją siedzibę posiada w Kielcach.  Ma także oddziały w Warszawie. Zespół składa się z ponad 300 pracowników i współpracowników. Spółka może się poszczycić 80 milionami wydrukowanych dotychczas książek oraz pozycją jedynego na polskim rynku edukacyjnym wydawnictwa oferującego kompleksowe wsparcie dla przedszkoli i szkół.

Spółka szczyci się tym, że kreuje trendy w edukacji, tworzy nowe projekty wspierające nauczycieli. Przykładem jest seria internetowych e-konferencji dla nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Tworzy także nowe cykle do nauczania - zarówno dla przedszkola, jak i szkoły.

W ofercie wydawnictwa znajdują się nie tylko książki, podręczniki, ale także pomoce dydaktyczne, zabawki, sprzęt multimedialny w ofercie „Sprzęt z klasą” czy oprogramowanie dla placówek (na przykład system Dzień Smyka dla przedszkoli). MAC Edukacja posiada własną księgarnię stacjonarną „Wesoła Ciuchcia” w Kielcach oraz internetową Księgarnię Edukacyjną – www.ksiegarnia-edukacyjna.pl

Oferta wydawnicza obejmuje między innymi znaną i cenioną serię „Moje Ćwiczenia” do podręczników Ministerstwa Edukacji Narodowej. Swoją działalność wydawnictwo opiera na nowatorskich rozwiązaniach wspierających proces nauczania i wychowania młodego człowieka. Obecnie – z uwagi na zmiany w ustawie o systemie o światy i darmowy podręcznik – wydawnictwo wydało serię „Owocna Edukacja”, która spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem wśród rodziców uczniów klas 1-3 i ich nauczycieli. Pozwala ona na pogłębianie wiedzy, zarówno w szkole, jak i w domu.

Elektroniczne podręczniki

Grupa Edukacyjna S.A. jako jedyny wydawca jest partnerem MEN w rządowym projekcie „E-podręczniki do kształcenia ogólnego”. Zespół wydawnictwa z Kielc przygotował serię interaktywnych e-podręczników do klas 1-3.

Z  e-podręcznika można korzystać przy pomocy różnych urządzeń, jak  komputery, laptopy, tablice interaktywne czy tablety. Dzięki temu możliwości zdobywania informacji i wiedzy są właściciwie nieograniczone – wystarczy dostęp do Internetu. Platforma technologiczna  przygotowywana została przez Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe.

Marzena Smoręda

od 16 lat
Wideo

Andrzej Duda spotkał się z przedsiębiorcami w Jasionce

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia