Nowy, bardzo nowoczesny biurowiec powstaje przy ulicy Olszewskiego w Kielcach [WIDEO, ZDJĘCIA]

Agata Kowalczyk
Agata Kowalczyk
Udostępnij:
Kolejny nowoczesny budynek powstaje w Kieleckim Parku Technologicznym przy ulicy Olszewskiego. Będzie to Inkubator Logistyczny Rotterdam INC. Kilka dni temu podpisano umowę z wykonawcą inwestycji oraz firmą odpowiedzialną za nadzór inwestorski.

Gmach będzie miał blisko 2200 metrów kwadratowych. Nowoczesny obiekt wyposażony będzie w stałą rampę przeładunkową i windę towarową. Rozległa przestrzeń zapewni swobodnie poruszanie się wózkami paletowymi i elektrycznymi.

Obiekt podzielony zostanie na boksy magazynowe o powierzchni od 30 do 200 metrów kwadratowych. – Takiej przestrzeni najbardziej potrzebują dziś firmy eksportowo-importowe i dystrybucyjne, a także firmy z branży e-commerce, tak dynamicznie rozwijającej się w dzisiejszych czasach – zauważa Justyna Lichosik, dyrektorka Kieleckiego Parku Technologicznego.

Dodaje, że Rotterdam INC. ma być zaawansowaną technologicznie przestrzenią. Chodzi o to, by jak najbardziej ułatwić przedsiębiorcom korzystanie z niego poprzez optymalizację procesu zamówień, dostaw i kompletowania towaru.

Justyna Lichosik podkreśla, że inkubator logistyczny wraz z całym pakietem usług to odpowiedź na potrzeby firm z sektora MŚP ( małych i średnich przedsiębiorstw) oraz na rosnące zainteresowanie ofertą Kieleckiego Parku Technologicznego. - Miejsce to dedykowane jest przedsiębiorstwom, które dynamicznie się rozwijają i oprócz powierzchni biurowej, produkcyjnej i laboratoryjnej, która już znajduje się w ofercie Kieleckiego Parku Technologicznego, potrzebują również przestrzeni magazynowo - logistycznej. Ponadto poszukują wsparcia doradczego w prowadzeniu działalności gospodarczej na każdym etapie – od momentu rozpoczęcia działalności po fazę ekspansji rynkowej – mówi Justyna Lichosik.

Inwestycja gotowa ma być w połowie 2021 roku. Prace wykona spółka MG BUILDING z Kielc, która wygrała przetarg a nadzór inwestorski powierzony został firmie Eko Inwest. – Mamy dobre doświadczenia jeżeli chodzi o współpracę z firmą Eko Inwest, która nadzorowała część naszych realizacji - budowę centrów kompetencji, hal, czy uzbrojenie terenów inwestycyjnych. MG BUILDING natomiast prowadzi na terenie Kieleckiego Parku Technologicznego inną dużą inwestycję – rozbudowę zakładu spółki Marbach – kontynuuje dyrektorka.

Budowa inkubatora Rotterdam będzie kosztować 8 milionów 973 tysiące złotych a całość kosztów zostanie pokryta z Regionalnego Programu Operacyjnego, czyli z unijnych funduszy.

Budowa inkubatora Rotterdam INC. to kolejny ważny krok w rozwoju Parku. – Jestem dumna i szczęśliwa, że na terenach niegdyś zaniedbanych udało nam się stworzyć nowoczesny kompleks infrastrukturalny dedykowany przedsiębiorstwom z niemal każdej branży. Przyciągnęliśmy tu kilku dużych inwestorów, sukcesywnie sprzedajemy kolejne działki i już myślimy o pozyskaniu kolejnych nieruchomości. Dzięki przedłużeniu ulicy Olszewskiego w kierunku Zagnańskiej i Witosa Kielecki Park Technologiczny jeszcze bardziej zyska na atrakcyjności. A już dziś mogę śmiało powiedzieć, że jesteśmy najlepszym adresem w mieście – podsumowuje dyrektorka.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mikołajów i Odessa bramą do Morza Czarnego

Wideo

Materiał oryginalny: Nowy, bardzo nowoczesny biurowiec powstaje przy ulicy Olszewskiego w Kielcach [WIDEO, ZDJĘCIA] - Echo Dnia Świętokrzyskie

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

P
Pinokio

ALEŻ TO WSZYSTKO PIĘKNIE!!!!! Tylko poczekamy, jak UNIA przestanie to finansować,. Bo teraz można szaleć, za bezcen pomieszczenia, doradztwo itp. A kto za to kiedyś będzie płacił?

Przejdź na stronę główną Echo Dnia
Dodaj ogłoszenie