Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Osiem hektarów pod inwestycje w gminie Sitkówka-Nowiny

Mateusz Kołodziej
Mateusz Kołodziej
Aleksander Piekarski
W Nowinach oficjalnie otworzono nowe tereny inwestycyjne. Działka po starej fabryce tlenku glinu, na którą będą mogły wprowadzać się zainteresowane firmy liczy prawie 8 hektarów.

Decyzję o uporządkowaniu terenu po niedoszłej fabryce tlenku glinu władze gminy Sitkówka-Nowiny podjęły w 2016 roku. Na ten cel gmina przeznaczyła ponad 7 milionów 600 tysięcy złotych. 50 procent tej kwoty samorząd otrzymał w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego, którym zarządza Urząd Marszałkowski. Powierzchnia działki znajdującej się przy ulicy Przemysłowej w Nowinach wynosi prawie 8 hektarów. - W połowie lat 80-tych zaniechano budowy tej fabryki. Przez ponad 30 lat nic tu się nie działo. Nam udało się ten teren uporządkować. Wyburzyliśmy konstrukcje betonowe, wykonano też sieci wodno-kanalizacyjne, powstały nowe drogi. Ten teren przypomina na razie trochę krajobraz księżycowy, ale my nie chcemy narzucać przyszłym inwestorom sposobu jego zagospodarowania. Oni będą sami ten teren dowolnie kształtować - mówi wójt gminy Sitkówka-Nowiny, Sebastian Nowaczkiewicz.

- M​am nadzieję, że dzięki dobrej promocji tego miejsca, wprowadzą się tu ciekawe firmy i powstaną miejsca pracy dla mieszkańców naszego regionu - mówił marszałek województwa świętokrzyskiego, Adam Jarubas.

Zainteresowani inwestorzy, które chcieliby "wprowadzić się" na nowe tereny inwestycyjne już mogą zgłaszać się w Urzędzie Gminy w Sitkówce-Nowinach.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych (sondaż)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Osiem hektarów pod inwestycje w gminie Sitkówka-Nowiny - Echo Dnia Świętokrzyskie

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia