Stal Stalowa Wola wygrała w Krośnie

Damian SZPAK [email protected], Arkadiusz KIELAR [email protected]
Po dramatycznym i stojącym na dobrym poziomie spotkaniu koszykarze Siarki Tarnobrzeg (z piłką Piotr Miś) pokonali rywali z Łódzkiego Klubu Sportowego M. Radzimowski
Ponad półtora tysiąca kibiców Siarki Tarnobrzeg z ŁKS Łódź obejrzało wspaniałe widowisko, podczas którego polała się krew. W Krośnie znakomicie spisała się Stal Stalowa Wola, wygrywając z miejscowym MOSiR

Siarka Tarnobrzeg - ŁKS Łódź 81:74 po dogrywce (15:15, 19:15, 21:21, 15:19, 11:4).
Siarka: Marciniak 18 (4x3), Baran 15 (2x3), Krupa 12 (1x3), Miś 12, Prażmo 2 - Zych 11 (2x3), Wójcik 6 (2x3), Uriasz 3, Szczytyński 2.

ŁKS: Mordzak 25 (5x3), Dłuski 13, Morawiec 12 (2x3), Trepka 9 (1x3), Czerwonka 4 - Saran 4, Marculewicz 4, Bąk 2, Kromer 1, Nogalski.
Tarnobrzeżanie niesieni niesamowitym dopingiem, wygrali w dramatycznych okolicznościach po dogrywce i zapewnili sobie czwarte miejsce w tabeli po rundzie zasadniczej.

PIORUNUJĄCY POCZĄTEK

Pierwsze minuty to bardzo dobra gra "Siarkowców", którzy szybko wyszli na wysokie prowadzenie i w czwartej minucie po "trójce" Michała Marciniaka było 11:0. Taki obrót sprawy, uśpił nieco naszych zawodników, którzy zaczęli nie trafiać z dogodnych pozycji, szczególnie młodzieżowiec Sergiusz Prażmo. Wykorzystali to przyjezdni, którzy przejęli inicjatywę i do końca kwarty to oni dominowali. W 10 minucie po trafieniu Krzysztofa Morawca było 13:15. Ten fragment meczu goście wygrali 15:2!
Druga ćwiartka była już bardziej wyrównanym widowiskiem, a wynik cały czas utrzymywał się w okolicach remisu. W drugiej kwarcie, na boisku pojawił się Mariusz Wójcik, który popisał się dwoma "trójkami" i miejscowi prowadzili w 18 minucie 32:28. W trzeciej kwarcie, kibice również byli świadkami wyrównanego pojedynku, a efektowny wsad Piotra Misia jeszcze bardziej zelektryzował kibiców zgromadzonych w hali.

ZAKRWAWIONY MIŚ

W kolejnej odsłonie pierwsze minuty należały do tarnobrzeskich koszykarzy, którzy po punktach Krzysztofa Zycha w 35 minucie prowadzili 64:56, ale stracili 10 "oczek" z rzędu. W ostatniej minucie Michał Baran był dwukrotnie faulowany i trafił cztery rzuty wolne, doprowadzając do remisu 70:70. Ostatnią akcję przeprowadzali goście, grając do ostatniej sekundy, chwilę po syrenie do kosza trafił Jakub Dłuski, jednak ku uciesze miejscowych sędziowie nie uznali punktów i do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka.

A w niej, przez pierwsze trzy minuty zawodnicy obu drużyn zdobyli zaledwie 5 punktów. Po trójce Bartosza Krupy, w 43 minucie było 73:72, chwilę później dwa punkty dołożył Michał Baran. Emocje były do samego końca. W meczu nie brakowało dramatycznych chwil, najbardziej ucierpiał Piotr Miś, który z rozciętym łukiem brwiowym i zalaną krwią twarzą opuścił parkiet, ale po opatrzeniu rany wrócił na boisko.
PAMUŁA MISTRZEM

W Krośnie grała Stal Stalowa Wola, która w derbach Podkarpacia "rozjechała" wyżej notowany miejscowy MOSiR.

MOSIR Krosno - Stal Stalowa Wola 69:87 (20:19, 14:28, 16:20, 19:20).
Stal: Partyka 18 (4x3), Piechowicz 8 (1x3), Szpyrka 4 (1x3), Andrzejewski 2, Klima - Szczepaniak 26 (5x3), Wołoszyn 23 (3x3), Lisewski 6, Sobiło.

Krosno: Pluta 13 (1x3), Salamonik 10 (1x3), Kalinowski 7 (1x3), Malczyk 4, Peciak 2 - Oczkowicz 16 (4x3), Bal 8, Ożóg 3, Musiejowski 2, Sołtysiak 2, Piątek 2, Babiarz.

Wielkie brawa dla Stali! Nasz zespół zrewanżował się krośnianom za porażkę w pierwszym meczu w Stalowej Woli 62:63. Początek pojedynku w Krośnie należał wprawdzie do rywali, wśród których pojawił się były gracz Stali, Grzegorz Ożóg, a miejscowi wygrywali 7:0. Ale potem zaczął się "odjazd" stalowowolan, którzy do przerwy prowadzili już 47:34. I goście, prowadzeni przez znakomicie dysponowanych Bartłomieja Szczepaniaka i Michała Wołoszyna, kontrolowali sytuację do końca. A do tego świetne wieści nadeszły z Sopotu, gdzie Piotr Pamuła, wychowanek "Stalówki", zdobył wczoraj ze swoim obecnym zespołem, Polonią 2011 Warszawa, mistrzostwo Polski juniorów starszych. Co więcej, został wybrany najlepszym graczem turnieju finałowego i był najskuteczniejszym strzelcem.

W innych meczach: Znicz Pruszków - AZS Katowice 59:55, AZS Kalisz - MKS Dąbrowa Górnicza 69:86, Żubry Białystok - Sudety Jelenia Góra 85:68, Sokół Łańcut - Zastal Zielona Góra 51:88. Mecze: Big Star Tychy - Polonia 2011 Warszawa i Prokom II Sopot - Resovia Rzeszów - przełożone.