Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Tylko jeden kandydat na wójta Radomyśla nad Sanem w wyborach samorządowych 2024. Kim jest, co robi?

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Oto kandydat, który na pewno wystartują 7 kwietnia w wyborach na wójta Radomyśla nad Sanem. Prezentacja kandydata na kolejnych zdjęciach.
Oto kandydat, który na pewno wystartują 7 kwietnia w wyborach na wójta Radomyśla nad Sanem. Prezentacja kandydata na kolejnych zdjęciach. Zdzisław Surowaniec
Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia 2024 roku, w czwartek 14 marca zakończyła się rejestracja kandydatów na włodarzy miast i gmin. O stanowisko wójta Radomyśla nad Sanem będzie walczył tylko jeden kandydat. Kim jest, co robi? Prezentujemy w tym tekście.

Kandydat na wójta Radomyśla nad Sanem w wyborach samorządowych 2024
W poniedziałek 12 lutego zakończyła się rejestracja komitetów wyborczych przed wyborami samorządowymi, które odbędą się 7 kwietnia 2024 roku. To oznacza, że w wyborach na wójta mogą wystartować już tylko kandydaci mający zarejestrowany komitet - na szczeblu regionalnym lub krajowym. Jeśli chodzi o wszystkie komitety ostateczny termin zgłoszenia kandydata na prezydenta, wójta, burmistrza minął 14 marca 2024 roku o godzinie 16.

W Radomyślu nad Sanem jest jeden kandydat na wójta, który startuje. To Jan Pyrkosz, który wystartuje z komitetu Jedność i Postęp.

W radomyskiej gminie zarejestrowane są cztery Komitety Wyborcze Wyborców: Musikowa i Rzeczycy, Nowy Skowierzyn, Żabno Razem, Jedność i Postęp, ale trzy pierwsze wystawią tylko kandydata na radnego w jednym okręgu.

W 2014 roku w Radomyślu nad Sanem urzędujący wójt Jan Pyrkosz startujący z komitetu Prawa i Sprawiedliwości wygrał po raz piąty wybory, dostał w drugiej turze 1308 głosów - 50,23 procent. Jego konkurent tylko o dwanaście głosów mniej - 1296. Zwycięstwo było więc minimalne.

W 2018 roku wówczas 54-letni Jan Pyrkosz po raz szósty wygrał wybory w gminie Radomyśl nad Sanem. Starował w wyborach na wójta gminy z Komitetu Wyborczego "Wspólnota dla rozwoju Gminy". W gminie to kolejne wygrane przez niego wybory.

Uzyskał wynik 51,11% zdobywając 1621 głosów i wygrywając tym samym wybory w pierwszej turze. W wyborach na drugim miejscu uplasował się 41-letni Tomasz Połomski z Antoniowa startujący z Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość. Uzyskał 1321 głosów, zdobywając 41,84% poparcia. Trzecia kandydatka to 48-letnia mieszkanka Radomyśla startująca z Komitetu Kukiz'15 Honorata Genowefa Jędrzejewska-Rębacz. Uzyskała ona 223 głosy zdobywając tym samym 7,03% poparcia.

Jan Pyrkosz pochodzi z Pniowa koło Radomyśla. Pracuje w samorządzie gminnym od samego początku to jest od 1990 roku. W tym czasie przechodził kolejne szczeble awansu zawodowego. W latach 1996-1997 pełnił obowiązki sekretarza gminy, a następnie do 1998 roku był z-cą wójta. 10 listopada 1998 roku podczas sesji Rady Gminy został wybrany wójtem. Poczynając od 2002 roku przez pięć kolejnych kadencji samorządu, wybierany był przez mieszkańców na włodarza gminy w wolnych, demokratycznych wyborach.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie