MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wybory 2024. Jan Pyrkosz, wójt Radomyśla nad Sanem bez tajemnic. Relaks przy rocku progresywnym

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Wójt Jan Pyrkosz na siłowni terenowej. Więcej na kolejnych zdjęciach
Wójt Jan Pyrkosz na siłowni terenowej. Więcej na kolejnych zdjęciach archiwum
Wybory samorządowe odbyły się 7 kwietnia 2024 roku. Na echodnia.eu. prezentujemy zwycięzców wyborów na prezydentów, burmistrzów, wójtów miast i gmin w regionie. Dzisiaj Jan Pyrkosz, wójt Radomyśla nad Sanem.

Jan Pyrkosz, wójt Radomyśla nad Sanem bez tajemnic

Jan Pyrkosz, wójt Radomyśla nad Sanem, rządzi od kilku kadencji. W ostatnich wyborach ubiegał się o reelekcję z Komitetu Wyborczego „Jedność i Postęp”. W wyborach 7 kwietnia uzyskał poparcie 71,72 procent.

Jan Pyrkosz prywatnie
Jan Pyrkosz urodził się w Radomyślu nad Sanem 18 sierpnia 1964 roku. Mieszka w Pniowie koło Radomyśla. Jest stanu wolnego. Ma wyższe wykształcenie, ukończył administrację na wydziale prawa na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Relaksuje się po pracy czytając książki lub słuchając ulubionej muzyki, jaka jest rock progresywny. Wyjaśniamy - ambicją rocka progresywnego było wzniesienie muzyki rockowej na wyższy poziom artystyczny. Utwory progresywnego rocka są często złożone i wyrafinowane, a wykonanie cechuje się wirtuozerią. Lubi także spacery i jazdę rowerem. Dbając o kondycję zagląda także na siłownię terenową. Pan wójt nie stroni od tańca, co widać na zdjęciach z karnawałowych imprez.

Zobacz galerię prywatnych zdjęć Jana Pyrkosza

Jan Pyrkosz działalność
Jan Pyrkosz pracuje w samorządzie gminnym od samego początku swojej aktywności to jest od 1990 roku. W tym czasie przechodził kolejne szczeble awansu zawodowego. W latach 1996-1997 pełnił obowiązki sekretarza gminy, a następnie do 1998 roku był zastępcą wójta. 10 listopada 1998 roku podczas sesji Rady Gminy został wybrany wójtem. Poczynając od 2002 r. przez kolejne kadencje samorządu, wybierany był przez mieszkańców na włodarza gminy w wolnych, demokratycznych wyborach. W 2018 roku wówczas 54-letni Jan Pyrkosz po raz szósty wygrywa wybory w gminie Radomyśl nad Sanem. Starował w wyborach na wójta gminy z Komitetu Wyborczego "Wspólnota dla rozwoju Gminy". Uzyskał wynik 51,11% zdobywając 1621 głosów i wygrywając tym samym wybory w I turze.

W grudniu 2023 roku podczas Ogólnopolskiego Plebiscytu "Orły Polskiego Samorządu" wójt Jan Pyrkosz został laureatem dwóch kategorii - „Wójt 15-lecia” oraz „Wójt 2022”. Potwierdzeniem nadania tytułów były nagrody w postaci statuetek oraz okolicznościowych dyplomów, które wójt Pyrkosz podczas gali odebrał osobiście.

Jana Pyrkosza plany na nową kadencję
- pozyskiwanie dotacji na rozwój sieci sanitarnej i wodociągowej w sołectwach radomyskiej gminy
- upowszechnienie opieki nad dziećmi do lat 6
- budowa przedszkola w Chwałowicach
- pomoc dla szkół podstawowych w poprawie edukacji
- poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego przez modernizacje dróg i budowa chodników i ścieżek rowerowych.

Zobacz galerię prywatnych zdjęć Jana Pyrkosza

Prezentacja wszystkich kandydatów na wójta Radomyśla nad Sanem

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie żyje Jan A.P. Kaczmarek. Zdobywca Oscara miał 71 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie