Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wybory 2024. Lucjusz Nadbereżny ogłosił start w wyborach na prezydenta Stalowej Woli. Zobacz film

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Lucjusz Nadbereżny na konferencji prasowej w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości w budynku Mostostalu w Stalowej Woli. Więcej na kolejnych zdjęciach
Lucjusz Nadbereżny na konferencji prasowej w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości w budynku Mostostalu w Stalowej Woli. Więcej na kolejnych zdjęciach archiwum
Lucjusz Nadbereżny będzie kandydował na kolejną kadencję w wyborach na prezydenta Stalowej Woli. Ogłosił to oficjalnie w poniedziałek 19 lutego na konferencji prasowej, po kilku tygodniach rozważania i konsultacji z mieszkańcami „czy powinien”.

Lucjusz Nadbereżny ogłosił start w wyborach na prezydenta Stalowej Woli

Hasłem wyborczym Lucjusza Nadbereżnego i nowej kadencji jest „Nowy Horyzont 2038". Ogłoszenie startu w wyborach było spodziewane, tym bardziej, że prezydent przypomniał, że nigdy nie startował w wyborach innych niż do samorządu Stalowej Woli, a miasto jest jego fascynacją.

Zobacz nagranie z konferencji prasowej:
Prezydent stalowa wola

O tym, że Lucjusz Nadbereżny będzie kandydował po raz kolejny na prezydenta informowaliśmy już wcześniej przy okazji prezentacji kandydatów na prezydenta Stalowej Woli

Warto jednak wspomnieć, że będzie to ostatnia kadencja Nadbereżnego, po tym jak poprzednia władza ograniczyła udział w rządzeniu samorządem do dwóch kadencji.

Przed tygodniem Lucjusz Nadbereżny za pośrednictwem facebooka zapytał mieszkańców Stalowej Woli czy powinien ponownie stanąć w wyścigu po fotel prezydenta miasta. Kilkaset odpowiedzi na „tak” sprawiły, że prezydent zakomunikował, że... uległ tym zachętom i teraz powiedział: - Dziękuję za Państwa "tak" w odpowiedzi na moje pytanie. Z taką motywacją od Mieszkańców, ja mogę powiedzieć zdecydowane "TAK" dla dalszej wspólnej pracy i rozwoju Stalowej Woli.

Prezydent podziękował za zaufanie

Jak prezydent dodał, nie tylko internetowe opinie go przekonały. Jak wspomniał, z ogromnym wsparciem potencjalnych wyborców spotykał się na co dzień.

Prezydent podziękował za zaufanie i obiecał, że kolejna kadencja 2024-2029 to będzie czas realizacji ambitnych zadań. - Mam nowy plan na Stalową Wolę, aby dalej wspólnie z mieszkańcami działać i rozwijać nasze miasto - stwierdził prezydent.

Zobacz galerię zdjęć z konferencji Lucjusza Nadbereżnego

Ostatnie dziesięć lat Stalowej Woli to był czas inwestycji w drogi, żłobki i przedszkola, miejsca do rekreacji i wypoczynku (Rynek w Rozwadowie, nadsańskie błonia, Park Zimnej Wody, Park Jordanowski), w zieleń (nowe nasadzenia), zdrowie (doposażenie szpitala, budowa hospicjum), zeroemisyjny transport miejski z przyjazną taryfą (elektryczne autobusy), remont domów kultury i wiele innych. Łączne nakłady na zadania przy wykorzystaniu pieniędzy zewnętrznych z budową mostu na Sanie i południowej obwodnicy miasta (partnerstwo z Podkarpackim Urzędem Marszałkowskim) to blisko 2 miliardy złotych, wraz z pozyskaną dotacją 1,5 miliarda złotych. Tak wynika z podliczeń Lucjusza Nadbereżnego.

Kolejne inwestycje miasta

Przed miastem kolejne inwestycje, będące już w fazie zaawansowanej realizacji. To między innymi uzbrojenie terenów i budowa dróg na terenie nowej strefy ekonomicznej, budowa aquaparku, osiedli mieszkaniowych. - Tu nie muszę nic obiecywać, bo to już się dzieje - zapewniał Nadbereżny.

Prezydent Stalowej Woli przypomniał, że w tym roku mija 18 lat odkąd zaczął karierę jako samorządowiec. Miał wówczas 21 lat, gdy objął mandat radnego miejskiego.

- Przez te osiemnaście lat mojej działalności publicznej nie startowałem w żadnych innych wyborach, czy to do Sejmu, czy do Senatu, czy do Parlamentu Europejskiego. Nie startowałem w żadnych innych wyborach, jak w wyborach samorządowych, bo czuję się samorządowcem. To jest ta piękna działalność publiczna, która jest najważniejsza, najbardziej inspirująca, a jednocześnie dająca od samych mieszkańców Stalowej Woli największą energię do działania

- mówił prezydent.

Zapewnił, że nie ma żadnych innych planów poza Stalową Wolą. - Moim największym marzeniem, moją największą ambicją jest Stalowa Wola. To jest moje miejsce życia, mojej rodziny. To jest mój dom, mój jedyny dom, który posiadam i jedyny dom na przyszłość, który chciałbym mieć. To jest właśnie Stalowa Wola - zapewniał Lucjusz Nadbereżny.

W 2038 roku Stalowa Wola będzie mieć sto lat. Dlatego prezydent w kolejnej, trzeciej dla niego kadencji chce przygotować miasto na dalsze dekady rozwoju, na "nowy horyzont". Wśród priorytetów znajduje się rozwój budownictwa jedno- i wielorodzinnego oraz zwiększenie liczby mieszkańców w granicach administracyjnych miasta.

Lucjusz Nadbereżny zapewnia, że jego kampania będzie programowa, merytoryczna, bo wybory to święto demokracji w pełnej kulturze i szacunku.

Zobacz nagranie z konferencji prasowej:
prezydent stalowa wola

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie