MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wybory 2024. Przed drugą turą wyborów w Tarnobrzegu Grażyna Potańska i Tomasz Stróż przekazali swoje poparcie Łukaszowi Nowakowi

Wioletta Wojtkowiak
Wioletta Wojtkowiak
Wioletta Wojtkowiak
Grażyna Potańska i Tomasz Stróż, kandydaci na prezydenta Tarnobrzega, którzy nie przeszli do drugiej tury wyborów, przekazali swoje poparcie ubiegającemu się o urząd Łukaszowi Nowakowi, radnemu miejskiemu popieranemu przez Prawo i Sprawiedliwość.

Podczas konferencji prasowej 18 kwietnia Grażyna Potańska i Tomasz Stróż zaapelowali do swoich wyborców o głosowanie 21 kwietnia na Łukasza Nowaka, który w drugiej turze zmierzy się z urzędującym prezydentem Dariuszem Bożkiem.

Swoje wystąpienie Grażyna Potańska zaczęła od podsumowania, że kampania wyborcza nie była równa, za przykład podając, że na nieruchomościach administrowanych przez TTBS wisi baner Dariusza Bożka, gdy tymczasem ona nie dostała zgody na umieszczenie tam swoich materiałów wyborczych. Wypomniała starania pełnomocnika komitetu wyborczego prezydenta o usunięcie lawety z jej banerem z parkingu, zaś za najbardziej bulwersujący uznała fakt zgłoszenia zbiórki na dom dziecka na kiermaszu wielkanocnym jako nielegalnej, chociaż była ona prowadzona przez komitet społeczny a nie wyborczy.

Potańska poinformowała też o propozycji poparcia, jaką po pierwszej turze wyborów otrzymała od Dariusza Bożka, lecz odrzuciła między innymi z powodów przytoczonych wyżej.

Całość prezydentury Dariusza Bożka przez ostatnie pięć i pół roku sprawia, że nie mogę poprzeć jego kandydatury w drugiej turze wyborów samorządowych i rekomenduję wszystkim osobom, które na mnie głosowały, aby też tego nie zrobiły. Uważam, że potrzeba nam prezydenta, który jest sprawny, energiczny, ma wizję i pomysł na miasto, chce to miasto posunąć do przodu, chce je rozwinąć, zatrzymać tu młodych ludzi i będzie dobrym gospodarzem. Natomiast nie potrzebujemy prezydenta, który przecina przysłowiowe wstęgi, który chce dociągnąć do emerytury w tej kadencji i który pląsa na potańcówkach

– stwierdziła Grażyna Potańska, ostatecznie rekomendując Łukasza Nowaka.

Tomasz Stróż również przyznał, że nie przyjął propozycji poparcia Dariusza Bożka, jaką z kolei złożył mu wiceprezydent Mirosław Pluta.

- Ja mam swój kręgosłup moralny, do tej pory nikt mi go nie złamał i nie złamie. Nie popieram pana Dariusza Bożka, uważam, że ta prezydentura nie była dobra. Uważam, że to miasto potrzebuje człowieka młodego, energicznego, z wizją, doświadczonego, jeśli chodzi o samorząd. Tutaj myślę o panu Nowaku. Zwracam się do swoich wyborców i rekomenduję im, by oddać na pana Łukasza Nowaka głos 21 kwietnia - powiedział Tomasz Stróż.

Zobacz nagranie z konferencji prasowej Grażyny Potańskiej i Tomasza Stróża

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie